Ile kosztuje wypożyczenie sukni ślubnej?

Suknia ślubna to ważny szczegół uroczystości, ale też znaczący wydatek w ślubnym budżecie. Niektóre modele mogą bowiem kosztować nawet kilka czy kilkanaście tysięcy złotych. Co zrobić, jeśli chcesz na swoim ślubie wystąpić w wymarzonej sukni, ale twój budżet nie zniesie takiego obciążenia? To proste. Rozwiązaniem są wypożyczalnie sukien ślubnych.

Ile kosztuje wypożyczenie sukni ślubnej w sezonie?

Koszt wynajmu sukni ślubnej zależy oczywiście od jej rodzaju i konstrukcji. To ile kosztuje wypożyczenie sukni ślubnej, zależy od wielu czynników, ale tym najważniejszym jest popularność danego modelu. Musisz liczyć się z tym, że jeśli dana suknia w sklepie kosztuje np. 10 tysięcy złotych, to jej wypożyczenie będzie oscylować na poziomie 2-3 tysięcy.

To ile kosztuje wypożyczenie sukni ślubnej, zależy też od pory roku. W miesiącach jesienno – zimowych możesz wypożyczyć suknię ślubną już za 200 – 300 złotych. Latem i wiosną cena wzrasta dwukrotnie.

Od czego zależy koszt wypożyczenia sukni ślubnej?

Biorąc pod uwagę skalę rynku ślubnego, nie da się dokładnie określić, ile kosztuje wypożyczenie sukni dla Panny Młodej. Nawet obliczenie wskaźnika średniej ceny nie pozwala nam na sformułowanie mniej lub bardziej jasnego wyobrażenia o cenach. Koszt wypożyczenia sukni ślubnej zależy od:

• Cena samej sukni – z reguły cena wynajmu wynosi 30-60% ceny sukni wg cennika salonu.

• Ilość poprzednich wypożyczeń, stanu sukni - cena pierwszego wypożyczenia wyniesie 50-60% całkowitego jej kosztu. Dalej będzie się zmniejszać w miarę kolejnych wypożyczeni danego modelu.

Koszt wypożyczenia sukni ślubnej zależy od tego, na jak długo będziesz jej potrzebować. Możesz wypożyczyć suknie na kilka dni lub nawet na miesiąc.

• Warunki umowy – poza warunkami zwrotu, stanem sukni, umowa może uwzględniać dodatkowe koszty lub usługi, np. rezerwację lub koszt prania chemicznego.

• Dotrzymywania umów najmu – za naruszenie którejkolwiek klauzuli umowy naliczane są kary pieniężne.

• Popularność i lokalizacja salonu ślubnego – mówimy nie tylko o skali jednego miasta, ale i kraju – w dużych miastach usługa będzie kosztować więcej.

Wypożyczenie sukni ślubnej

Wypożyczalnia sukien ślubnych – zalety takiego rozwiązania

Największą, oczywistą zaletą wypożyczenia sukni zamiast jej kupna, jest oszczędność pieniędzy. Zwłaszcza jeśli interesuje cię wyjątkowo kosztowny model. Wypożyczalnia sukien ślubnych udostępni ci go za 1/3 jego wartości. To korzystne rozwiązanie dla pań, które nie czują potrzeby przechowywania sukni po weselu i nie są przywiązane do niej jako pamiątki. Jeśli nie widzisz sensu kupowania sukienki na jeden wieczór za kilka tysięcy złotych, to wypożyczalnia sukien ślubnych jest właściwym adresem.

Z wypożyczenia powinny też skorzystać te panie, które szukają nietypowych sukienek, które trudno znaleźć w salonach ślubnych lub których koszt jest niewspółmierny do jakości czy wartości samego elementu garderoby.

Wypożyczenie sukni ślubnej – na co zwrócić uwagę?

Musisz pamiętać, że wypożyczenie sukni ślubnej wiążę się z pewnymi obowiązkami, jednakowo ze strony wypożyczalni, jak i wypożyczającej. Dlatego planując wypożyczenie sukni ślubnej, zwróć uwagę na następujące niuanse umowy:

• Cennik musi zawierać pełną cenę wypożyczonego stroju, a nie tylko koszt wypożyczenia sukni ślubnej.

Wypożyczenie sukni ślubnej musi zostać udokumentowane (w umowie, paragonie, formularzu zastawu).

• Okresy najmu, a także procedurę obliczania odszkodowań (kar pieniężnych) za spóźnione zwroty należy ogłosić i zapisać przy sporządzaniu umowy.

• Za wynajem najczęściej wymagana jest kaucja w wysokości pełnego kosztu wskazanego w cenniku.

• Po wybraniu konkretnego modelu sukni, przy odebraniu zamówienia należy ją dokładnie sprawdzić w obecności przedstawiciela salonu pod kątem wad. Jeżeli takowe występują, należy je odnotować na piśmie, abyś nie musiała później udowadniać, że szkoda nie została spowodowana przez ciebie.

• Wypożyczalnie często świadczą usługi dodatkowe: dopasowanie do sylwetki klientki, drobne przeróbki krawieckie, rezerwacja. Pamiętaj - każda z nich jest płatna osobno.

• Możesz zrezygnować z zamówienia, ale musisz mieć świadomość, że zostanie ci potrącona określona kwota, uzależniona od tego, ile kosztuje suknia ślubna i kiedy zamówienie zostanie anulowane.

• Przed wyborem salonu sprawdź jego ofertę. Najczęściej dostępna jest na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych. W ten sposób oszczędzisz sobie dużo czasu.

• Dbaj o suknie podczas zabawy weselnej. Jakiekolwiek uszkodzenia zostaną z pewnością zauważone przez pracowników salonu, a wtedy musisz się liczyć z koniecznością zapłaty pełnego kosztu zakupu sukienki.