Jaki kwiat do garnituru wybrać?

Wiele osób uważa, że tylko kobiety powinny ozdabiać się kwiatami. Jednak ślub jest okazją, kiedy także mężczyźni mogą przyozdobić wybraną stylizację kwiatami.

Kto powinien mieć butonierki?

W tłumaczeniu z francuskiego słowo „boutonniere” oznacza „kwiat w butonierce”. Kiedyś na weselu mężczyzna używał tylko jednego kwiatu jako dekoracji, potem różnych ziół. Dziś często butonierka ślubna to cała kompozycja kwiatowa, którą uzupełniają różne drobiazgi: jagody, koraliki.

Bardzo często butonierki zamawia się również dla świadków. Czasami sama panna młoda ozdabia swoją sukienkę butonierką. Kwiatek do garnituru można zamówić również dla ojców młodej pary, ich dziadków i braci. Butonierka dla świadka podkreśla w ten sposób ich szczególny status.

Butonierka ślubna przypinana jest z lewej strony do klapy lub kieszeni garnituru ślubnego. Jeśli świadek, bliscy krewni lub goście nie są małżeństwem, to butonierka dla świadka znajduje się po lewej stronie, jeśli są małżeństwem, po prawej stronie. Świadek przypina butonierkę do nadgarstka, a panna młoda do środka sukni ślubnej lub spódnicy.

Idealna długość to 10 centymetrów. Istnieją jednak mniejsze i większe butonierki. Najlepiej, jeśli butonierka Pana Młodego będzie się różnić od pozostałych butonierek. Na przykład różnica może dotyczyć odcieni kolorów lub rozmiaru. Pożądane jest również podkreślenie butonierki świadka.

Butonierka w klapie marynarki

Kwiat do butonierki dla pana młodego?

Butonierka w klapie marynarki pana młodego to miniaturowa kopia bukietu panny młodej, wykonana w tym samym stylu i powtarzająca jego kolorystykę. Butonierka, mimo swoich skromnych rozmiarów, wymaga nie mniej uwagi i wyobraźni florysty niż sam bukiet Panny Młodej. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rozmiar, jaki ma mieć kwiatek do garnituru: nie powinien on być bardzo duży i ciężki.

Z reguły butonierka w klapie marynarki zawiera takie kwiaty takie jak eustoma, różyczki, drobne pąki piwonii, jaskier. Niektórzy nowożeńcy wybierają sztuczne kwiaty do dekoracji marynarki pana młodego, które będą dobrze wyglądać przez całą uroczystość, inni wolą żywe ze względu na ich piękno, naturalność i zapach. Harmonijne połączenie butonierki z bukietem Panny Młodej, możliwość połączenia ich w jedną całość, dzięki uformowaniu tych samych rodzajów kwiatów, symbolizuje nierozerwalną więź nowożeńców.

Klasycznym wyborem na ślub jest róża, symbolizująca miłość, troskę, podziw. Wybierając ten kwiat, eksperymentuj z jego odcieniami i rozmiarami. Aby uzupełnić wizerunek pana młodego, wybierz średniej wielkości kwiaty i neutralny kolor. Pomogą ci w tym istniejące już jasne detale w garniturze nowożeńców. Jeśli chcesz podkreślić kolorystykę wesela, wybierz kompozycje pasujące do wystroju uroczystości. Bardzo ładnie prezentuje się butonierka z różyczkami w tym samym kolorze co krawat pana młodego.

Irysy są uważane za prawdziwie męskie rośliny, które symbolizują męstwo i odwagę. Dekorujący marynarkę pana młodego irys swoimi żółto-liliowymi płatkami tworzy wiosenny nastrój. Świetnie prezentuje się z białymi kwiatami (róże, lilie) i zielonymi gałązkami paproci.