Krawat na wesele – jak dopasować do koszuli?

Krawat to jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych, jeśli chodzi o męski strój formalny. Jak dobrać krawat do koloru koszuli?

Jaki krawat do niebieskiej koszuli jest najodpowiedniejszy?

Niebieska koszula to jeden z ulubionych elementów męskiej garderoby. Wszyscy miłośnicy eleganckiego looku i stylu smart casual chętnie włączają niebieskie koszule do swoich stylizacji. Niebieska koszula pasuje do każdego looku, a ponadto nadaje się na różne okazje. Niebieski doskonale kontrastuje z każdym typem urody i karnacji. Ponadto niebieski kolor, zdaniem ekspertów, podświadomie budzi zaufanie. Krawat do niebieskiej koszuli powinien różnić się od bazy przynajmniej o kilka tonów, inaczej wszystko zleje się w jedną całość i będzie wyglądać nie atrakcyjnie. Nawet jeśli zdecydujesz się na stylizacje w stylu monolook, wybierz krawat do niebieskiej koszuli nieco ciemniejszy niż ona sama. Krawaty w metalicznych kolorach i z jaskrawymi nadrukami najlepiej zostawić na inną okazję. Najbezpieczniejszym wyborem będzie klasyczny, stonowany krawat. Dzięki temu z niebieską koszulą bez problemu połączysz ciemny zielony, bordowy, beżowy, kremowy, granatowy czy czarny dodatek tego typu.

Czy niebieski krawat do szarej koszuli to dobre połączenie?

Do szarej koszuli pasuje praktycznie każdy odcień, poza neonowymi i jaskrawymi kolorami. Dobierając krawat do szarej koszuli, kieruj się zasadą - od największego do najmniejszego. Im zatem ciemniejsza baza, tym jaśniejszy powinien być krawat.

Jeśli zdecydowałeś się na niebieski garnitur i szarą koszulę, właściwym wyborem będzie krawat w kolorze bordowym lub ciemnoniebieskim. Kombinacje tych odcieni zawsze robią dobre wrażenie. Możesz również użyć jednego koloru o różnym nasyceniu, na przykład włożyć jasnozielony garnitur z szarą koszulą i dopasować go do jasnozielonego krawata. Dobrze byłoby również połączyć dwa ciemne kolory z jednym jasnym. Możesz korzystnie stylizować czarno – szaro - białe kolory. Krawat do szarej koszuli może być też delikatnym różowym kolorze.

Krawat na wesele

Oryginalne połączenie - biała koszula czerwony krawat

Lubisz nietypowe połączenia? W takim przypadku biała koszula czerwony krawat to stylizacja dla ciebie. Ciemnobrązowe skórzane półbuty typu oxford są idealnym uzupełnieniem tej stylizacji. Takie połączenie jest idealne dla ślubu w stylu nowoczesnym. Biała koszula czerwony krawat to dobra podstawa dla ciemnoniebieskiego garnituru. Ten zestaw jest szczególnie wskazany w przypadku mężczyzn o ciemnym odcieniu skóry.

Kiedy wskazana jest koszula bez krawata?

Koszula bez krawata sprawia, że twoja stylizacja będzie wyglądać na mniej formalną i nie jest odpowiednia na każde wesele. Nie pasuje do uroczystości w klasycznym stylu, a także na weselach z motywem prowansalskim czy śródziemnomorskim. Nie będzie też pasować do wesela w stylu Boho – chic czy vintage, chyba, że sama koszula ma nieformalny charakter. Jednak koszula bez krawata doskonale sprawdza się, jeśli uczestniczysz w uroczystości, która odbywa się na świeżym powietrzu, zwłaszcza na wsi lub nad jeziorem czy nad brzegiem morza.