Beżowa sukienka na wesele - czy wypada taką ubrać?

Choć biała sukienka jest domyślnym wyborem większość panien młodych, to coraz częściej, zwłaszcza młodych pań, szuka dla niej alternatywy.

Beżowa sukienka na wesele - czy wypada ją założyć?

Klasyczna wersja ślubu z sukienką w śnieżnobiałych barwach bezpowrotnie należy do przeszłości. Wiele pań uważa taką stylizację za nudną i zbyt stereotypową. Dlatego coraz częściej pierwszym wyborem staje się beżowa sukienka na wesele. Czy wypada ją założyć na ślub? Zdecydowanie tak. Beżowa suknia ślubna jest idealna na rodziną, skromną uroczystość. Podobnie jak biel, beż jest kolorem raczej tradycyjnym i spokojnym, ale nie pozbawionym oryginalności. Beż to ten sam klasyk gatunku, co biel, szarość, czerń. Dobrze komponuje się z innymi kolorami. Do czego pasuje beżowa sukienka na wesele? Czy wypada ją włożyć na każde wesele?

Taka sukienka pasuje do uroczystości w stylu klasycznym, retro, vintage, a także na wesele na świeżym powietrzu.

Beżowa sukienka wesele - stylizacje w zależności od odcienia

Istnieje wiele odcieni beżu, a wybór tego właściwego wcale nie jest łatwym zadaniem. Beżowa koronkowa sukienka nie będzie odpowiednia dla kobiet o bardzo bladej, prawie białej skórze. Zatem jaka powinna być beżowa sukienka wesele? Stylizacje pod względem barwy powinny być dobrane pod kątem odcienia skóry. Beżowe sukienki prezentowane są w bogatej palecie: krem, kość słoniowa, mglista szarość. Ważne jest też uwzględnienie osobistych upodobań i kombinacji z rodzajem koloru.

Jedną z najczęściej używanych do stylizacji ślubnej jest kość słoniowa - bardzo jasny, delikatny odcień z ciepłymi nutami. Komu pasuje taka beżowa sukienka wesele? Stylizacje tego typu są odpowiednie dla kobiet o ciemniejszej karnacji, w przypadku lekko opalonej skóry.

Beżowa sukienka na wesele

Beżowa sukienka w kropki o modelu syreny

Doskonałą opcją jest pudrowa sukienka, która tworzy romantyczny look i jest odpowiednia dla jasnych, efektownych pań. Do ślubu w klasycznym stylu nadają się przede wszystkim bujne długie obszerne spódnice, tren z koronką i welon. Modele w kolorze kości słoniowej wyglądają bardzo stylowo z gorsetem bez ramiączek lub cienkimi ramiączkami, ukazując odkryte ramiona.

Hitem sezonu jest beżowa sukienka w kropki o modelu syreny. Niesamowicie podkreśli kobiece krągłości ciała i niewątpliwie zrobi wrażenie na Panu Młodym i wszystkich zaproszonych gościach. Taka beżowa sukienka w kropki powinna być ozdobiona przezroczystymi kamieniami, cyrkoniami lub wysokiej jakości koralikami. Podkreślą one lekkość beżowego odcienia. Biżuteria świetnie będzie wyglądać w sztucznym i naturalnym świetle.

Uniwersalna beżowa sukienka - bordowe dodatki do stylizacji

Linia A to klasyczny wybór, którego elementem jest beżowa sukienka. Bordowe dodatki powinny podkreślać linię i nie przeciążać ogólnego looku. Taka sukienka jest optymalna dla kobiet o słabo zaznaczonej talii lub wąskich biodrach. Gdzie sprawdzi się taka beżowa sukienka? Bordowe dodatki są wskazane na skromną uroczystość, gdzie trzeba zachować dress code. Ozdoby wykonane są z brokatu lub koronki, uzupełnione cyrkoniami lub elementami w postaci satynowej wstążki, lub kokardki.