Głośna muzyka na weselu a niemowlę: Jak sobie poradzić?

Jesteś rodzicem niemowlaka i musisz zabrać ukochanego maluszka na wesele, na którym spodziewasz się głośnej muzyki? Nie martw się mamy dla ciebie rozwiązanie.

Głośna muzyka na weselu a niemowlę – jakie jest zagrożenie?

Ubytek słuchu wywołany hałasem to termin używany do określenia upośledzenia słuchu spowodowanego głośnymi dźwiękami. Może się to zdarzyć na dwa sposoby. Jednym z nich jest ciągłe narażenie na dźwięki o natężeniu powyżej 85 dB, co powoduje uszkodzenie komórek rzęsatych w uchu wewnętrznym lub jednorazowe narażenie na hałas o natężeniu powyżej 140 dB. Co może powodować pęknięcie błony bębenkowej i uszkodzenie kosteczek słuchowych w uchu środkowym. Istnieje zatem zależność głośna muzyka na weselu a niemowlę. Zagrożenie jest tym realniejsze w przypadku niemowląt ze względu na mniejszą objętość ich maleńkich kanałów słuchowych. Istnieje też psychiczna zależność głośna muzyka na weselu a niemowlę. Głośna muzyka i hałas, oprócz tego, że powodują uszkodzenie słuchu, mogą zaszkodzić psychicznemu i emocjonalnemu stanowi niemowlęcia.

Słuchawki dla niemowląt na wesele – do czego służą?

Rozwiązaniem są słuchawki dla niemowląt na wesele. Tego typu urządzenia chronią przed szkodliwym hałasem, nie wywierając nacisku na głowę. Narażenie na głośne dźwięki może uszkodzić słuch niemowlęcia, wywołać u niego stres i niepokój, a także utrudnić jego rozwój społeczny i emocjonalny z powodu przeciążenia sensorycznego. Dlatego podczas wesela trzymaj dziecko z dala od głośników, rób przerwy w cichszym pokoju bocznym i rozważ zakup słuchawek wyciszających dźwięk.

Słuchawki dla niemowląt na wesele przeznaczone są dla dzieci w wieku 0-2 lat. Nauszniki zapewniają dziecku pełne bezpieczeństwo i komfort, a także pomagają stworzyć spokojną atmosferę, tłumiąc nieprzyjemne dźwięki, takie jak muzyka weselna, ale też, szczekanie psa czy hałas wywołany remontem.

Głośna muzyka na weselu

Ja wybrać słuchawki wygłuszające dla niemowląt?

Słuchawki pozwalają zasnąć dziecku, redukując poziom hałasu do optymalnych wartości. Idealnie nadają się do użytku w domu, a także podczas wydarzeń publicznych, w tym lotów samolotowych, lotnisk, wydarzeń sportowych i koncertów. Ważne jest, aby słuchawki wygłuszające dla niemowląt spełniały normy UE. Chodzi o europejską normę EN 352-1:2002, która reguluje wymagania dotyczące ochrony słuchu dzieci. Słuchawki wygłuszające dla niemowląt powinny wypełniać następujące zalecenia: średnia redukcja szumów (SNR) na poziomie 21 dB, redukcja szumów wysokich częstotliwości 24 dB (H), redukcja szumów średnich częstotliwości 18 dB (M) oraz redukcja szumów niskich częstotliwości (L) o 11 dB.

Słuchawki wygłuszające dla dzieci – komfort dla ciebie i dziecka.

Zazwyczaj słuchawki wygłuszające dla dzieci są wyposażone w pasek, który można łatwo regulować, co zapewnia idealne dopasowanie do dziecka. Dzięki słuchawkom dziecko będzie mogło cieszyć się komfortowym i spokojnym snem, a także będzie chronione przed niechcianymi hałasami. Słuchawki wygłuszające dla dzieci powinny być zaprojektowane z lekkich materiałów, z wyściełanymi nausznikami i regulowanym pałąkiem, aby zapewnić dokładne dopasowanie i wygodne noszenie.