Czym są botki? Jak je nosić?

Botki to wygodne buty na ciepłą jesień i kwietniową pogodę, gdy powietrze jest już ogrzane przez słońce, a grunt jest ciągle zimny.

Jakie zalety mają botki damskie?

Wysokość botków jest ograniczona linią kostki. Wystarczająco izolują stopę, jednocześnie elegancko podkreślają smukłość kobiecych nóg. Mogą być wyposażone w obcasy o różnej wysokości. Istnieją również modele z płaską podeszwą. Pierwszy model botków został stworzony przez francuskiego projektanta mody Rogera Viviera. Na jego liście „wynalazków” znajduje się też szpilka i duża prostokątna klamra na czubku buta. Botki damskie za kostkę cenione są za połączenie lekkości i praktyczności. Ich popularność ma kilka przyczyn:

• Dekoracyjność, możliwość lekkiego rozwarcia kobiecej kostki.

• Praktyczność, która polega na ich izolacji termicznej, właściwościach wodoodpornych.

• Uniwersalność, pozwalająca wybrać botki damskie zarówno na lato, jak i na łagodną, śnieżną zimę.

• Różnorodność wzorów i możliwości, poszerzają wybór botków na różne okazje, od codziennego spaceru po wyjątkowe wydarzenie.

Czy botki skracają nogę – jak dobrać odpowiednie modele?

Botki mają charakterystyczną cechę, która jest uważana za zaletę, ale może też stać się czynnikiem ograniczającym – ich wysokość. Z tego powodu wiele pań zastanawia się, czy botki skracają nogę. Tak. Prosta pozioma linia krawędzi na poziomie kostki może wizualnie skrócić nogę, dlatego ważne jest, aby dokładnie przemyśleć stylizacje, wybierając wysokość obcasa botków zgodnie z proporcjami ciała. To czy botki skracają nogę, zależy bowiem w dużej mierze od pozostałych elementów garderoby.

Botki damskie

Jak nosić botki do spodni i wyglądać efektownie

Wybierając botki za kostkę, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów:

• Warunki materiałowe i pogodowe. Zamszowe botki są idealne na suchą jesień, w miesiącach, kiedy często pada deszcz, lepiej jest preferować skórę naturalną lub sztuczną, która ochroni buty przed zamoczeniem.

• To jak nosić botki do spodni zależy od wysokości obcasa. Niskie lub wysokie modele mogą wyglądać inaczej w tych samych ubraniach.

• Oprócz tego, to jak nosić botki do spodni zależy od rodzaju podeszwy. Botki na podeszwie typu traktor świetnie komponują się z jeansami.

Jak nosić botki do sukienki – stylizacje nieformalne

Botki to buty uniwersalne, które można łączyć z różnymi stylizacjami. Zatem jak nosić botki do sukienki? Jesienią zakładamy grubsze rajstopy lub ciepłe legginsy. W tym przypadku wybór botków zależy od tego, co planujesz założyć na wierzch (długość spódnicy, sukienki), a także od koloru rajstop.

Nie wiesz jak nosić botki do sukienki? Jasnych botków nie należy nosić pod grubymi czarnymi rajstopami. Beżowe botki za kostkę komponują się z rajstopami w cielistym kolorze. Czarne botki będą dobrze współgrać z ciemnymi kolorami rajstop, ale także jasnymi i nasyconymi: bordowym, fioletowym, szmaragdowym itp. Przy wyborze botków do spódnicy lub sukienki ważną rolę odgrywa długość. W przypadku długości midi lepiej wybrać wysokie lub średniej długości botki z teksturowanym obcasem.