Czy garnitur w kratę pasuje na ślub?

Garnitur w kratę to niecodzienny wybór, zwłaszcza jeśli mowa o ślubie. Jeśli jednak do jego wyboru podejdziesz z zaangażowaniem i unikniesz podstawowych błędów, może być elementem fantastycznej stylizacji.

Garnitur w kratę na wesele – czego nie robić?

Nie kupuj garnituru, który nie przypadł ci do gustu podczas przymiarki. Jeśli nie jesteś pewien i wydaje ci się, że źle się czujesz w wybranym garniturze, to zrezygnuj z danego modelu. Dobrze dobrany garnitur w kratę na wesele poprawia wizualnie sylwetkę: sprawia, że ramiona są szersze, brzuch mniejszy, a wzrost wyższy, co powinno być zauważalne zwłaszcza w tak ważnym dniu, jak ślub.

Po drugie garnitur musi być w odpowiednim rozmiarze. Garnitur w kratę na wesele powinien leżeć idealnie, a nie luźno jak sweter czy bluza. Nie popełniaj powszechnego błędu i nie kupuj garnituru o 1 lub 2 rozmiary za dużego. Szwy na ramionach powinny pokrywać się z linią ramion, leżeć płasko, bez fałd i ugięć. Sprawdź również, jak marynarka układa się, gdy jest zapięta. Jeśli gdzieś tworzą się fałdy, to wybrałeś zły rozmiar marynarki.

Jaki powinien być garnitur ślubny w kratę?

Rękawy nie powinny być zbyt długie. Idealnie jest, jeśli koszula wystaje spod marynarki na 1,5-2 centymetry, dlatego lepiej dopasować rękawy indywidualnie. Również spodnie powinny być obszyte, aby materiał się nie marszczył. Pomyśl jaki kolor ma mieć garnitur ślubny w kratę. W tak radosnym dniu, jak ślub czysty czarny garnitur męski może wyglądać zbyt formalnie. Należy również pamiętać, że spokojne kolory są bardziej odpowiednie zimą, a jaśniejsze kolory latem.

Góra i dół garnituru mogą różnić się kolorem lub wzorem, ale lepiej nie eksperymentować z rzeczami wykonanymi z różnych materiałów. Marynarki i spodni wykonanych z różnych materiałów w ogóle nie można nazwać garniturem. Buty powinny pasować stylem do twojego wyglądu: jeśli garnitur ślubny w kratę jest klasyczny, surowy, to nie nadają się do niego buty casualowe.

pan i pani młoda

Garnitury ślubne w kratę – na co zwrócić uwagę?

Przy przymiarce zapnij dolny guzik. W nowoczesnych garniturach męskich marynarka ma zwykle dwa lub trzy guziki, ale nie ma zwyczaju zapinania dolnego, aby nie rozciągać materiału. Jedynym wyjątkiem jest marynarka zapinana na jeden guzik. Garnitury ślubne w kratę nie tolerują zbyt wielu dekoracji. Nie używaj zbyt wielu akcesoriów. Krawat, butonierka, chusteczka, spinki do mankietów, pasek i szelki - nie należy zakładać wszystkiego na raz.

Ostatecznie garnitury ślubne w kratę należy dobierać do sylwetki. Szczupli i wysocy mężczyźni będą pasować do stylizacji z dużą kratką, co optycznie doda sylwetce męskości i objętości. Umięśnieni mężczyźni mogą nosić garnitury z drobnym nadrukiem.

Najmodniejszy garnitur w kratę na ślub w tym sezonie

W tym sezonie najmodniejszy jest klasyczny garnitur w kratę na ślub, charakteryzujący się zwięzłością i powściągliwością. Optymalnym wyborem jest jednorzędowa marynarka i spodnie o prostym kroju. Najbardziej formalny garnitur w kratę na ślub to czarny komplet w szaro-niebieską klatkę z dwoma rozcięciami z tyłu. Marynarkę z trzema guzikami i dwoma rozcięciami mogą nosić mężczyźni o dowolnej budowie ciała.