Strój dla pana młodego – jak się ubrać na ślub?

Choć męski garnitur ślubny składa się z dwóch głównych części – marynarki i spodni, nie można zapomnieć o kamizelce. Potrafi kompletnie odmienić stylizacje pana młodego, uczynić ją bardziej elegancką.

Czy pan młody musi mieć kamizelkę?

Jeśli decydujesz się na trzyczęściowy garnitur na wesele, to kamizelka dla pana młodego powinna pasować do koloru spodni i marynarki. Pamiętaj też, że kamizelka może być całkowicie niezależnym detalem, używanym bez marynarki.

W tym sezonie, jeśli chodzi o strój dla pana młodego, popularny jest szmaragdowy kolor i marsala (wino). Można je łączyć z czarnymi detalami. Jeśli panna młoda jest w śnieżnobiałej klasycznej sukience, pan młody powinien wystąpić w ciemnym szmaragdowym garniturze. Nie zapomnij założyć białej koszuli i krawat lub muszkę.

Miłośnikom ubrań vintage polecamy zakup brązowego garnituru ślubnego. Brąz ma dużą liczbę odcieni, od sepii po ciepłą wanilię. Garnitur męski w kolorze beżowym i kakaowym wygląda dobrze, jeśli kamizelka dla pana młodego jest w kolorze kontrastującym.

Wizerunek pana młodego tworzą detale, które wybieramy, mając na uwadze styl ślubu i strój panny młodej. Aby podkreślić kamizelkę i uzupełnić garnitur, przydatny może być:

• Zegarek na łańcuszku.

• Okulary w masywnej oprawie.

• Delikatnie złożona chusteczka lub butonierka.

• Muszka lub wąski krawat.

Strój dla pana młodego

Jakie dodatki dla pana młodego na wesele?

Wybierając dodatki dla pana młodego, zacznij od koloru bazowego kamizelki i koszuli. Koniecznie przymierz każdy, nawet najdrobniejszy dodatek - zobacz jak będzie się łączyć z głównymi elementami ubioru.

Dobrze, gdy męski strój ślubny składa się z 2-3 głównych kolorów. Może być pomarańczowo-niebieski lub biały, jasnoszary i niebies,ki. Beż i jasna oliwka prezentują się równie pięknie. Czerń i szarość łączą się z niemal wszystkimi kolorami. Jeśli wybierzesz strój dla pana młodego, możesz zabrać się za dodatki. Na przykład butonierka powinna być połączona z kwiatami z bukietu Panny Młodej.

Najprostsze dodatki dla pana młodego to klasyczna mucha. Wąska wersja muchy wygląda jednocześnie skromnie i nowocześnie. Mucha w kształcie rombu pasuje do odważnych i ekstrawaganckich stylizacji. Drobna muszka z zaokrąglonymi końcami wygląda zabawnie i swobodnie.

Możesz bezpiecznie eksperymentować ze wzorem, fakturą i kolorem tkaniny, z której wykonana jest mucha. Najważniejsze, aby harmonijnie łączyła się ze strojem Pana Młodego. Jeśli chodzi o wybór koloru, może on być taki sam, jak oficjalny kolor uroczystości, jeśli taki jest planowany.

Innym popularnym dodatkiem jest butonierka. Może być swego rodzaju „kontynuacją” stylizacji, to znaczy być wykonana z materiałów podobnych do tych, z których wykonana jest mucha lub stać się niezależnym akcentem. Świetną opcją jest butonierka wykonana z pianki lub glinki polimerowej. Kwiaty w takiej butonierce powinny być takie same jak kwiaty w bukiecie panny młodej.

Często akcesoria ślubne dla świadków są wykonane w tym samym stylu, co dodatki dla pary młodej: na przykład butonierka dla świadka i bransoletka zawierają te same kwiaty, co bukiet panny młodej i butonierka pana młodego (tylko mniejsze / większy rozmiar, różne odcienie lub kształty). Inną popularną opcją są ręcznie robione odznaki świadków. Ważne jest, aby te elementy współgrały z ogólną stylistyką ślubu.