Mucha do garnituru – jak ją dobrać?

Nie wiadomo dokładnie, kiedy pojawiły się pierwsze męskie muchy wykonane ze wstążek i innych materiałów. Jednak dziś istnieje wiele ciekawych wersji tego pięknego dodatku.

Jaka mucha do garnituru – zasady doboru

Klasyczne muchy zyskały swój nowoczesny wygląd i powszechną popularność po operze Giacomo Pucciniego „Madama Butterfly”. Publiczność doceniła te niezwykłe dodatki noszone wówczas przez muzyków orkiestry. Odtąd miliony mężczyzn w różnych częściach świata noszą ten szykowny dodatek do garnituru. Muchy można wiązać na różne sposoby, mają różne kształty i rozmiary, a co najważniejsze – istnieje ogromny wybór kolorów i wzorów. To jaka mucha do garnituru będzie dla ciebie odpowiednia, zależy od jej kształtu, który powinien być dopasowany do garnituru.

• Najpopularniejsza jest uniwersalna klasyka. Jej szerokość „skrzydła” wynosi 6,5 cm, a „talia” jest wąska, z minimalną liczbą fałd.

• Jeśli udajesz się na wyjątkowo specjalne przyjęcie i nie wiesz jaka mucha do garnituru będzie odpowiednia, to najlepszym wyborem jest dodatek o szerokości 8-8,5 cm, idealny na formalne i specjalne okazje, dobrze prezentuje się na szerokiej szyi.

• Batwing to mała mucha, najwęższa ze wszystkich istniejących - tylko 4-4,5 cm, nie ma „talii”. To dodatek na specjalne okazje.

• Diamentowy punkt. Połowa dodatku po złożeniu ma kształt diamentu.

• Western to wydłużony i wyrafinowany dodatek, który docenią osoby kreatywne.

• Krawat kontynentalny ma bardzo podobny kształt do muchy klasycznej, ma jednak swoje własne cechy. Jest najmniej formalnym dodatkiem.

Jaka mucha do granatowego garnituru będzie odpowiednia?

Oczywiście kolor muchy w połączeniu z granatowym garniturem ma ogromny wpływ na całą stylizację, jednak pamiętajmy, że zakładając ją trzeba dobrać odpowiednią koszulę. Najbezpieczniej będzie postawić na klasykę. Doskonałą opcją, zwłaszcza ,jeśli nie boisz się jaskrawych kolorów, jest bordowa mucha do granatowego garnituru. Te dwa kolory, połączone ze sobą, nadadzą stylizacji szczególnego uroku. Druga opcja jest również odpowiednia dla miłośników klasyki. To szara mucha. Ten kolor nigdy nie wyjdzie z mody.

Dobrym wyborem jest też ciemnoniebieska mucha do granatowego garnituru. Muchę można zastąpić krawatem w kolorze ciemnoniebieskim, bordowym lub szarym. Koniecznie sprawdź, co najlepiej pasuje do twojego kształtu twarzy i oczywiście koszuli. Ciemnoniebieska mucha w połączeniu z garniturem w tym samym odcieniu to idealny wybór na każdą okazję.

Granatowy garnitur będzie świetnie wyglądać w połączeniu z szarymi, bordowymi i granatowymi dodatkami. Dlatego wybierając muchę, zwróć uwagę na te kolory. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się nad odcieniem, który będzie pasował do twojej twarzy. Nie zapomnij także o doborze odpowiedniej koszuli do garnituru z odpowiednim rodzajem kołnierzyka.

Mucha do szarego garnituru

Mucha do szarego garnituru – co wziąć pod uwagę?

Szary garnitur to standard biznesowy, który pasuje do większości stylizacji, z wyjątkiem czarnego i białego dodatku. Odcień marynarki jest kolorem bazowym, to pod niego dobierasz pozostałe elementy stylizacji. Szary kolor może mieć różne odcienie i nasycenie, a wybór dodatków będzie zależał właśnie od tego. Ogólnie szary jest uważany za kolor achromatyczny, a zatem uniwersalny. Świetnie komponuje się z chromatycznymi barwami.

Wybierając dodatki, zwróć uwagę na fakturę. Kontrastując faktury, możesz stworzyć wyrafinowaną stylizację, na przykład wybierając muchę, która fakturą współgra z garniturem i szalikiem. Istnieje podstawowa zasada – nie łącz skomplikowanych, drobnych nadruków. Mucha do szarego garnituru powinna być jednolita kolorystycznie i gładka.

Idealnym dodatkiem będzie też jasnoniebieska mucha do szarego garnituru. Pasują do niej jasnoniebieskie koszule przechodzące w szarości, turkusy i różne odcienie różu. Koszule mogą być gładkie lub z nadrukiem.

Czerwona mucha do garnituru – czy to dobre połączenie?

Czerwień to kolor władzy, luksusu, niebezpieczeństwa i pasji. W większości przypadków czerwień występuje w ubraniach w dawkach, jako składnik wzorów kwiatowych, w kratkę, pasków i innych wielobarwnych nadruków. Wpleciona w inne kolory, czerwień zdaje się tracić swój agresywny składnik i nabiera nowego znaczenia. Czerwona mucha do garnituru to połączenie nieco ekstrawaganckie, ale dopuszczalne. Jeśli się na nią zdecydujesz, to musisz wiedzieć, że czerwień jest kolorem intensyfikującym. Dlatego czerwona mucha do garnituru jest doskonałym wyborem, kiedy chcesz uzyskać intensywny i wyraźny kontrast. Najbardziej klasycznym połączeniem jest czerwień i czerń. To połączenie eleganckie i uniwersalne.