Jakie dodatki do koszuli ślubnej?

Dobrze dobrane dodatki nie tylko podkreślą elegancje ślubnej stylizacji, ale też mogą ją całkowicie odmienić.

Jak dobrać spinki do koszuli ślubnej?

Ich wybór jest ogromny. Spinki do mankietów mogą być dodatkiem lub kosztowną biżuterią wykonaną ze złota, srebra i kamieni. Klasyczne spinki do koszuli ślubne charakteryzują się surowymi kształtami i stonowaną kolorystyką. Z wyglądu spinki do koszuli ślubne są klasyfikowane jako symetryczne i asymetryczne. W pierwszym wariancie tylna strona spinki powiela przednią. Asymetryczne spinki do mankietów mają dekorację tylko z jednej strony, a druga pełni funkcję zapięcia. Ważne, aby ozdoby mankietów pasowały do spinki do krawata lub guzików marynarki. Np. srebrne spinki do mankietów dobrze komponują się z białą, niebieską lub szarą koszulą, złote spinki do mankietów dobrze komponują się z koszulą w kolorze kremowym lub brzoskwiniowym.

Pasek do utrzymania koszuli - charakterystyka

Pasek do utrzymania koszuli jest obowiązkowym elementem dla pana młodego. Powinien być wysokiej jakości, ze skóry. Dodatkowo taki pasek musi mieć zaokrąglone (belkowane) krawędzie. Klamra do ślubnego pasa pana młodego nie powinna być krzykliwa i wykonana z jednokolorowego materiału. Preferowana ilość szlufek to dwie, jedna z nich powinna znajdować się obok klamry, a druga powinna być wolna. Pasek do utrzymania koszuli należy zabezpieczyć małą, zgrabną śrubką regulującą długość paska. Za optymalną szerokość paska na wesele uważa się 4-5 cm.

Szelki do koszuli na wesele

Szelki męskie: zalety i wady

Szelki do utrzymania koszuli mają wiele zalet. Doskonale trzymają spodnie, nie uciskają okolicy lędźwiowej i pozwalają utrzymać pozycję koszuli po przechyleniu. A odpowiednio dobrane szelki do koszuli są stylowe i wygodne. Trendem są szelki do koszuli w kształcie X, Y i H. Pierwsze dwa typy nadają się do noszenia z garniturem, natomiast te w kształcie litery H częściej wykorzystywane są do stylizacji bez marynarki. Jeśli chodzi o szerokość pasków, jest ona różna: znajdziesz szerokie (5 cm) i bardzo wąskie szelki do utrzymania koszuli (do 1,5 cm). Jako zapięcie służą guziki lub klipsy. Obie opcje są podobne - mocuje się je na spodniach w ten sam sposób. Ale na pasku muszą znajdować się zapięcia na guziki. Klipsy są uniwersalne, pasują do każdego rodzaju spodni.

Nowoczesne szelki to dodatki wykonane ze skóry i sztucznych materiałów. Z reguły w tym elemencie garderoby stosuje się naturalne i praktyczne materiały, które przez długi czas zachowają atrakcyjny wygląd i będą spełniać swoje główne funkcje. Jednymi z najlepszych są szelki skórzane. Jakie stylizacje można stworzyć z szelkami?

• Z klasyczną koszulą, szczególnie jeśli jest w kratkę i ma francuski kołnierzyk. Idealnie sprawdzi się, gdy ciemną koszulę uzupełnimy jasnymi szelkami i odwrotnie. Do gładkich koszul i spodni pasują szelki z nadrukiem, a do koszul w paski gładkie.

• Do klasycznego garnituru z krawatem odpowiednie są czarne lub szare szelki, których nie należy eksponować - należy je nosić pod marynarką lub smokingiem.

• Do ekstrawaganckich stylizacji, możemy dobrać jasne szelki z nadrukami lub wzorami. Takie szerokie modele są odpowiednie dla dużych mężczyzn.