Fryzura ślubna z kwiatami we włosach

Już niedługo rozpocznie się sezon wiosenno-letnich ślubów, a dekoracje wykonane z żywych pąków są harmonijnym dodatkiem, podkreślającym delikatny wizerunek Panny Młodej.

Fryzury ślubne z kwiatami i welonem – proste i uniwersalne

Fryzura z krótkim upięciem to idealna opcja dla kobiet z lokami lub posiadających naturalnie tego typu włosy. Dekoracja z małych pąków podkreśli naturalne piękno włosów, nie przeciążając stylizacji akcentami. Pomimo swojej prostoty tego typu fryzury ślubne z kwiatami i welonem można stworzyć na wiele sposobów:

• Zwykłe pąki w tym samym stylu, które można urozmaicić jednym jasnym kwiatem.

• Wielokolorowe pąki w jednym schemacie kolorystycznym (na przykład różowo-karminowo-szkarłatny, niebiesko-niebieski-indygo).

• Miniaturowe kontrastujące kwiaty, gdzie wszystkie odcienie występują w stroju i dodatkach panny młodej. Takie fryzury ślubne z kwiatami i welonem są nieco trudniejsze w kompozycji.

Fryzury ślubne z kwiatami we włosach – spektakularne i efektowne

Jeśli chodzi o kwiaty, ludzie rzadko myślą o ich liściach. Tymczasem bogate odcienie zieleni są idealne na wesele letnio-wiosenne. Fryzury ślubne z kwiatami we włosach mogą być z jednym dużym akcentującym liściem albo kilkoma małymi, wkomponowanymi w stylizacje.

W przypadku fryzury ślubnej z zebranymi włosami często stosuje się duże pąki. W zależności od preferowanej barwy i struktury pąka stosuje się klasyczne róże, puszyste piwonie i lilie królewskie – wybór zależy wyłącznie od życzenia Panny Młodej. Takie fryzury ślubne z kwiatami we włosach są najbardziej efektowne.

Fryzura z kwiatami we włosach na wesele

Fryzura z kwiatami we włosach – leśne kompozycje

Kompozycje kwiatowe imitujące królewskie nakrycia głowy będą również harmonijnie wyglądać na weselu. Oto kilka przykładów realizacji takiego pomysłu:

• Tiara z miniaturowych róż lub orchidei, uzupełniona świeżymi liśćmi.

Fryzura z kwiatami we włosach gdzie punktem odniesienia jest wieniec z dużych liści w jasnych kolorach: jak korona Thranduila w filmie „Hobbit”.

• Delikatne sukulenty osadzone na opasce: gładkie liście echeverii i haworthii będą ciekawą ozdobą włosów panny młodej na weselu w stylu boho.

Fryzura z kwiatami we włosach jest wręcz stworzona dla posiadaczek długich loków. Możesz podkreślić ich naturalne piękno za pomocą kwiatów:

• Pąki, łodygi i liście splecione w luźne warkocze.

• „Warkocze Fridy Kahlo”, powtarzające fryzurę wielkiej artystki, staną się odpowiednią bazą do dekoracji kwiatowych.

• Warkocz typu fishtail nadaje się do kompozycji z miniaturowych kwiatów umieszczonych na środku warkocza.

Jakie są modne fryzury ślubne krótkie włosy z kwiatem?

Jeśli nie wiesz, jakie są modne fryzury ślubne krótkie włosy z kwiatem, to mini francuski warkocz z niedbale wyprostowanymi pasmami dobrze komponuje się z dużymi pąkami, które kontrastują z kolorem włosów panny młodej.

Na modne fryzury ślubne krótkie włosy z kwiatem doskonale nadają się sztuczne rośliny. Nie ma znaczenia, jaki jest powód (alergia na kwiaty, względy etyczne czy coś innego), możesz swobodnie wykorzystać sztuczne kwiaty. Jeśli użyjesz wysokiej jakości kwiatów, tylko nieliczni zauważą różnicę.