Złoty makijaż na wesele – jak go wykonać?

Każda dziewczyna marzy o tym, aby jej ślub był idealny. Jednak oprócz przygotowań około ślubnych warto zadbać o fryzurę i makijaż.

Czym wyróżnia się złoty makijaż na wesele?

Makijaż ślubny powinien łączyć w sobie elementy makijażu dziennego i wieczorowego. Jego najważniejszym zadaniem jest podkreślenie naturalności wizerunku Panny Młodej, ale jednocześnie powinien on być odświętny. Złoty makijaż na wesele wykorzystuje odcienie połyskujące, brokatowe i perłowe. W tym przypadku odcienie nude i pastele doskonale komponują się z białą suknią ślubną. Wykonując złoty makijaż na wesele, możesz wykorzystać różne cienie, ważne, żeby były w metalicznym kolorze.

Połóż nacisk na promienną skórę. Strobing, to nowoczesny trend na sezon 2023-2024. Skóra powinna „błyszczeć” i prezentować się elegancko. Doskonale pasuje tu makijaż w stylu smokey eye z kolorowymi cieniami, strzałkami oraz bogatym i wyrazistym makijażem oczu. Złoty makijaż dla blondynek nie wyklucza odcieni nude. Ten typ makijażu wykonywany jest w odcieniach: beżowym, mlecznym, kremowym. W przypadku ust styliści zalecają stosowanie odcieni jagodowych, winnych i bordowych. Głębokie odcienie na ustach dopełnią spojrzenie i stworzą urzekający i modny makijaż ślubny.

Złoty makijaż dla blondynek – wygładzenie skóry

Złoty makijaż dla blondynek powinien być trwały i zachować idealny wygląd przez całą ceremonię i wesele. Dlatego należy wybierać odpowiednie – wysokiej jakości produkty. Ważne jest, aby w miarę możliwości wyrównać koloryt i fakturę skóry. Wydarzenia ślubne wiążą się z obecnością Panny Młodej na niemal wszystkich zdjęciach, w różnym oświetleniu i pod różnymi kątami. Dlatego złoty makijaż do niebieskich oczu powinien z nimi kontrastować a złoty makijaż dla brunetek, winien podkreślać usta i brwi panny młodej.

Przed wykonaniem peelingu należy nawilżyć i odżywić skórę. Procedurę tę wykonuje się z wyprzedzeniem, aby uniknąć zaczerwienienia skóry. Jeśli skóra jest tłusta, usuń nadmiar błyszczenia i tłuszczu, użyj produktów matujących. Aby ukryć nierówności, użyj podkładów z efektem rozmycia lub retuszu. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji Twoja twarz będzie przygotowana na równomierne nałożenie kosmetyków dekoracyjnych.

Złoty makijaż dla wesele

Złoty makijaż dla brunetek – konturowanie o wykończenie

Jeśli robisz złoty makijaż do niebieskie oczu, to nie należy stosować jasnego konturowania. Dopuszczalne jest, aby było ono o kilka tonów ciemniejsze od Twojej skóry. Wyjątkiem jest złoty makijaż dla brunetek. Aby podkreślić kości policzkowe, użyj delikatnego różu. Odpowiednie są błyszczyki i rozświetlacze ze świetlistymi drobinami. Ważne jest, aby dobrze zacieniować wszystkie przejścia, aby nie uzyskać efektu maski. Przejścia powinny być płynne, a linie nieostre.

Delikatne pastelowe odcienie cieniowane w lekką mgiełkę to klasyczny makijaż oczu. Ale to nie znaczy, że powinnaś wybierać tylko beżowe cienie. Po określeniu rodzaju koloru wybierz dla niego stonowane odcienie. Na koniec bezpiecznym rozwiązaniem jest pomadka w kolorze nude, która pasuje do odcienia Twojej skóry lub jest nieco ciemniejsza. Trendem na sezon 2023-2024 są jasne kolory. Wybierając wyraziste odcienie, ważne jest, aby produkt do ust był trwały, pomadka nie powinna się rozpływać i pozostawiać śladów.