Welon ślubny z kryształkami na wesele: Jaki wybrać?

Welon to ważny element dopełniający styl Panny Młodej. Wiele osób uważa, że to nakrycie głowy jest integralną częścią ceremonii ślubnej.

Jak wybrać welon z kryształkami?

Wybierając welon, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

• Rodzaj sukni ślubnej.

• Makijaż.

• Fryzurę.

Dlaczego te elementy są ważne? Bo do stworzenia stylizacji potrzebna jest harmonia. W przeciwnym razie będziesz wyglądać, jakby poszczególne elementy zostały dobrane przypadkowo. Najważniejsze jest jednak, aby welon z kryształkami wyglądał harmonijnie w połączeniu z sukienką, a nie jako osobny element. Przyjrzyjmy się, na jaki welon z kryształkami możesz się zdecydować.

Długi welon z kryształkami – kiedy będzie pasować?

Najpopularniejszym modelem jest długi welon z kryształkami o prostym kroju. Do takiego welonu odpowiednia jest każda sukienka. Pasuje do jasnych i nietypowych odmian biżuterii. Nie pogorszą stworzonej stylizacji, a jedynie uzupełnią ją kolorystyką. Jeśli długi welon z kryształkami jest też ozdobiony haftem, to w takich przypadkach należy wybrać skromne i dyskretne dodatki. Zapomnij o cyrkoniach, cekinach. Lekki i zwiewny welon z samymi kryształkami i haftem, to wystarczająca ozdoba.

Welon ślubny z kryształkami

Welon ślubny z kryształkami – pozostałe modele

Welon dobieramy pod kątem sukienki ślubnej. Do modelu syrenki pasuje bardzo długi welon sięgający nawet 3 metrów. Z kolei sukienka z odkrytymi plecami powinien podkreślać krótki welon ślubny z kryształkami. Rozmiar może się różnić w zależności od dekoltu, dlatego nie ma tu ustalonej długości. Warto pamiętać, że wielowarstwowy model welonu jest w tym przypadku nieodpowiedni.

Każdy welon ślubny z kryształkami będzie pasować do sukienki z długim trenem. Natomiast, jeśli w przypadku długiej sukienki możesz wybrać różne opcje dekoracji, to w przypadku krótkiej sukienki nie ma takiego wyboru. Do tej sukni można użyć jedynie małego welonu: do ramion lub łokci.

Welon z kryształkami Swarovskiego – porady praktyczne

Aby wybrać odpowiedni wielon, musisz znać kształt swojej twarzy. Pomoże to uniknąć drobnych potknięć. Nieprawidłowo dobrany welon z kryształkami Swarovskiego może optycznie powiększyć twarz lub ją zawęzić, co oczywiście nie zawsze jest plusem dla Panny Młodej. Oprócz tego dobierając welon z kryształkami Swarovskiego, warto zwrócić uwagę na następujące zalecenia:

• Jeśli jesteś osobą puszystą, model kaskadowy będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni.

• Długi, zwiewny welon poprawi i złagodzi kwadratowy kształt twarzy.

• Nie ma ograniczeń co do owalnego kształtu twarzy.

• Do prostokątnych twarzy najlepsze są bujne welony.

• Jeśli twoja twarz ma trójkątny kształt, najbardziej wskazany jest mały welon.

Najczęściej do stworzenia welonu używa się dwóch rodzajów tiulu. Pierwsza to tkanina wykonana z delikatnego i miękkiego materiału, a druga z twardszego. Drugi typ nadaje się do stylizacji formalnych, mniej się marszczy. Welon bywa też wykonany z organzy i jedwabiu. Organza bardziej przypomina wersję klasyczną: jest miękka i delikatna jak tiul.