Zakładanie welonu na ślubie to tradycja, która przyszła do nas z dalekiego wschodu. W krajach bliskiego wschodu powszechnie uważa się, że takie nakrycie głowy chroni dziewczynę przed złymi duchami i nieszczęściem. Dziś jego symbolika jest nieco inna, ale nadal obowiązuje pewne zasady, co do noszenia welonu.
Jak jest właściwie - welon pod czy nad kokiem
Kilkadziesiąt lat temu nie można było sobie wyobrazić ślubu bez welonu. W dzisiejszych czasach zawarcie związku małżeńskiego bez welonu nie wydaje się już czymś niezwykłym. Większość kobiet decyduje się jednak na ten element tradycyjnego ślubu, ale nie każda wie, czy nosić welon pod, czy nad kokiem. Wiele zależy tu od samego modelu welonu. Istnieją różne rodzaje welonów na wesele. W zależności od sukni należy wybrać welon o określonej długości i odcieniu. Welony występują w różnych długościach:
• Do ramienia.
• Do łokcia.
• Do talii.
• Do czubków palców wyciągniętej dłoni.
• Do kolana.
• Do podłogi.
Podstawową zasadą, jeśli chodzi o to, czy nosić welon pod, czy nad kokiem jest to, aby welon dobierać do koloru i struktury sukni. Długi welon nie nadaje się do krótkiej sukni. Wybór odpowiedniego welonu do puszystej sukienki czy sylwetki w kształcie litery A nie jest trudny. Wszystkie typy welonów nadają się do tej opcji.
Jak nosić welon pod kokiem?
Na kok włosów zwykle zakłada się welon z grzebieniem. Jeśli kok jest wysoki, należy nosić welon pod kokiem. Mocowanie powinno być niewidoczne. Aby przymocować welon do luźnych włosów, zrób mały warkocz. Welon pod kokiem można nosić bez grzebyka. Możesz go przymocować do włosów za pomocą spinki do włosów i wsuwek. Na środku welonu wybierz odcinek o długości około 10 cm i przymocuj do niego trzy szpilki.
Jeśli zdecydujesz się na założenie hiszpańskiego welonu, istnieją dwie metody jego mocowania. Pierwszym z nich jest po prostu założenie welonu na głowę. Drugi sposób polega na przyczepieniu go za pomocą wsuwki na czubku głowy.
Mocujemy welon nad kokiem
Aby prawidłowo przymocować welon pod kokiem do krótkich włosów, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Na gotową fryzurę należy założyć welon. Włosy należy uczesać i upięć w kok. W tym sezonie trendem jest welon pod kokiem w stylu retro. Moda lat 80. i 90. nie tylko przeniknęła do naszej codziennej garderoby, ale stała się także źródłem inspiracji dla projektantów sukien ślubnych. Wysoki, puszysty welon to już nie przeszłość, to modna technika, która w nadchodzącym sezonie będzie jeszcze bardziej popularna.
Kiedy nie zakładać welonu – podpowiadamy!
Nie wiesz, czy potrzebujesz welonu na ślub, a jednocześnie nie masz wiedzy, kiedy nie zakładać welonu? Być może taki nakrycie głowy wcale nie jest w twoim stylu. A może wręcz przeciwnie, bez niego wasz ślub nie będzie kompletny. Ogólnie rzecz biorąc, decyzja należy do ciebie. To kiedy nie zakładać welonu jest co prawda określone tradycjami, ale dziś możesz nie przejmować się przesądami sprzed lat. Najważniejsza jest twoja indywidualna potrzeba. Natomiast weź pod uwagę, że welon nie pasuje do tych stylizacji ślubnych, gdzie podstawą są spodnie, a nie suknia.
Zostaw komentarz