Z czego kapelusz na lato?

Nakrycie głowy latem pełni nie tylko funkcję reprezentacyjną, ale też ochronną i być dodatkiem do stylizacji.

Jaki kapelusz na upały będzie odpowiedni?

Jeśli nie wiesz jaki kapelusz męski na lato wybrać, to możesz zdecydować się na prostą czapkę z daszkiem. Czapka z daszkiem może być idealnym dodatkiem do T-shirtów i luźnych dżinsów w stylu lat 90. Dobrym wyborem są też stylizacje z T-shirtami, wąskimi dżinsami lub joggerami i parą skórzanych wyrazistych tenisówek. Alternatywnie, jeśli wolisz luźniejszą stylizację, wybierz minimalistyczną czapkę w jednolitym kolorze wykonaną z najwyższej jakości wełny lub bawełny i połącz ją z koszulą i dopasowanymi spodenkami.

Modne są też tak zwane czapki kolejowe i modele typu trucker. Zasadniczo czapka z daszkiem z siatkową tylną połową, w naturalny sposób wpisuje się w trend logo, na którego punkcie ma obecnie obsesję świat mody.

Najmodniejszy kapelusz męski na lato

To jaki kapelusz męski na lato wybierzesz, zdeterminuje resztę stylizacji. Popularny w tym sezonie kapelusz męski na lato to bucket. Noszony przez amerykańskich żołnierzy podczas wojny w Wietnamie, został zaadaptowany do użytku cywilnego po zakończeniu konfliktu – podobnie jak chinosy i kurtka bomber. I stał się popularny wśród ruchów pokojowych lat 60. i 70. XX wieku. Od kilku lat, znów zyskuje popularności. Podobnie jak snapback, dobrze komponuje się z elementami inspirowanymi stylem streetwear, takimi jak koszulki z nadrukiem i bluzy oversize, a także codziennymi elementami garderoby, takimi jak koszule z krótkim rękawem i szorty.

Jeśli nie wiesz jaki kapelusz na upały będzie pasować do ciebie, to zdecyduj się na klasyczne i uniwersalne rozwiązanie, jakim jest Panama. Ten kapelusz męski na lato to słomkowy model z rondem, który pierwotnie był produkowany w Ekwadorze w XVII wieku. Tradycyjnie panamy były tkane ręcznie ze słomy toquilla, która rośnie tylko w przybrzeżnych górach Ekwadoru, najlepsze wersje nadal powstają w Cuenca, najbardziej dostępnym mieście w regionie górskim, gdzie odbywa się większość tkania.

To idealny dodatek do letniego garnituru z bawełny lub lnu dzięki oddychającemu, otwartemu splotowi. Kapelusz panamski od dawna kojarzy się z tropikami i czasem wolnym. Sugerujemy połączenie słomkowej lub bawełnianej panamy z lekkim garniturem w neutralnych, lub pastelowych kolorach, oddychającą lnianą koszulą i parą zamszowych mokasynów.

Kapelusz męski fedora na lato

Kapelusz na upały – Fedora

To jaki kapelusz na upały będzie odpowiedni, zależy nie tylko od stylizacji ale też okazji. Zatem jaki kapelusz dla mężczyzny będzie właściwy na plaży?

Optymalną opcją jest Fedora. Idealny kapelusz dla mężczyzny, który chce się wyróżnić, chroniąc się przed letnim słońcem. Typowa fedora ma około 4,5 cala wysokości i posiada fałdę na całej długości kapelusza, ze „szczyptą” z przodu. Fedora jest też rozwiązaniem, jeśli nie wiesz jaki kapelusz dla mężczyzny dobrać do bardziej formalnych stylizacji. Jeśli szukasz zaś samodzielnego dodatku do plażowych szortów, to możesz bezpiecznie postawić na okrągły słomkowy kapelusz.