Jak powinna wyglądać świadkowa na weselu?

Twoja bliska przyjaciółka wychodzi za mąż i prosi o bycie świadkową? To wspaniała wiadomość i czas, aby zadbać o odpowiednią stylizację.

Wybór sukienki na wesele – świadkowa która wygląda elegancko

Pierwsze o czym powinnaś pomyśleć to, jaką sukienkę wybrać, a także jakie dodatki do niej dobrać? Pamiętaj, że świadkowa jest zawsze w centrum uwagi, ponieważ cały czas spędza w pobliżu nowożeńców. Aby pięknie wyglądać na zdjęciach, musisz umiejętnie podejść do wyboru sukienki na wesele. Świadkowa nie powinna jednocześnie przyćmić panny młodej. Dobrym wyborem jest zatem sukienka w prostym stylu, która jednocześnie będzie wygodna i elegancka. Staraj się kierować prostymi zaleceniami.

Pamiętaj, aby skoordynować stylizacje z panną młodą. Może warto umówić się na wspólne przymierzanie lub kupić razem sukienki, aby wyglądały harmonijnie. A może wasze stroje będą uszyte z tej samej tkaniny, ale w różnych stylach, albo będą ozdobione tymi samymi elementami dekoracyjnymi do sukienki na wesele. Świadkowa powinna jednocześnie zrezygnować z przyciągającego wzrok makijażu i kontrowersyjnych dodatków.

Jaki kolor sukienki dla świadkowej będzie odpowiedni?

Powszechnie uważa się, że czerń, czerwień i biel sukni nie są odpowiednie dla świadkowej w przypadku klasycznej ceremonii ślubnej. Nawet jeśli naprawdę ci pasują i są w modzie, lepiej wybrać sukienkę w innym odcieniu. To jaki kolor sukienki dla świadkowej będzie najodpowiedniejszy, zależy od stylu ceremonii.

Tradycyjnie biały symbolizuje czystość i niewinność. Tylko panna młoda ma prawo nosić stylizacje w tym kolorze na ślubie. Czerwony jest kolorem odważnym, ale dla niektórych zbyt kontrowersyjnym. Szkarłatny odcień przyciągnie spojrzenia na ceremonii ślubnej, co oznacza, że goście będą patrzeć na ciebie, a nie na pannę młodą.

To jaki kolor sukienki dla świadkowej będzie odpowiedni, zależy też od twojego typu urody. Najlepszą opcją jest wybór sukienki w dyskretnych pastelowych kolorach:

• Jasnoróżowy.

• Pistacjowy.

• Beżowy

• Cytrynowy.

Sukienka świadkowej na wesele - modele

Najważniejsze jest właściwe dobranie sukienki do twojej sylwetki i stylu. Sukienka świadkowej na wesele powinna idealnie leżeć - podkreślać atuty i ukrywać mankamenty. Klasyczny krój, miękkie, monochromatyczne tkaniny i brak bogatego wystroju.

Modnym trendem jest sukienka świadkowej na wesele w stylu retro. Szczególnie modny jest okres lat 70. ubiegłego wieku. Mottem tego okresu jest seksualność i zmysłowość, dlatego wybieraj raczej dopasowane kobiece modele.

Sukienka świadkowej na ślub cywilny – efektownie czy elegancko?

Ogólnie uważa się, że sukienka świadkowej na ślub cywilny powinna być bardziej stonowana. Jednak nawet w przypadku formalnych modeli, doceń miękkość pastelowych odcieni, urok marszczeń i falbanek. Zwróć uwagę na sukienki o warstwowym kroju, asymetrię wycięć oraz uwodzicielskie sukienki gorsetowe z dekoltem w kształcie serca. Jeśli wiesz, że uroczystość będzie miała wyjątkowo podniosły charakter, dobrym wyborem jest długa sukienka świadkowej na ślub cywilny. Należy kierować się podstawową zasadą: im krótsza spódnica, tym bardziej zamknięta powinna być góra sukienki. Wybierając sukienkę do podłogi, można pozwolić sobie na głębszy dekolt, jednak nie należy przekraczać, stylizacja w żadnym wypadku nie powinna być wulgarna.