Gdzie kupić dobry płaszcz damski?

Płaszcz jest tym elementem garderoby, który można nazwać ucieleśnieniem kobiecości. Jakie modele są modne w nadchodzącym sezonie i jak wybrać dobry płaszcz?

Płaszcz damski – charakterystyka

Płaszcz spełnia nie tylko funkcję estetyczną i sprawia, że stylizacja staje się bardziej wyrafinowana, ale jest także bardzo praktyczny. Po pierwsze, płaszcz damski łatwo połączyć z innymi elementami garderoby. A jednocześnie dobrze wykonana odzież wierzchnia, z dobrego materiału, doskonale chroni przed zimnem, wiatrem i opadami atmosferycznymi. Dlatego można go nosić nie tylko wiosną czy jesienią, ale także przy niskich temperaturach. Jak jednak wybrać odpowiedni płaszcz damski na sezon 2024?

Jakie są modne płaszcze damskie w nadchodzącym sezonie?

Na ciepłą wiosnę warto wybrać płaszcz z kaszmiru i wełny. Dobrze zatrzymują ciepło, a sam płaszcz jest miękki w dotyku. Jakie są modne płaszcze damskie w tym sezonie? Wiosną płaszcz możesz zestawić z sneakersami lub botkami na wysokiej podeszwie. Trendem są długie modele, ale też płaszcze w wersji midi.

Na zimę warto zdecydować się na płaszcz z wełny lub domieszki wełny. Całość możesz uzupełnić botkami na obcasie lub grubymi botkami. Nie wiesz, jakie są modne płaszcze damskie w nadchodzących sezonach? Nie wybieraj modeli obszernych. Raczej dopasowane płaszcze, do których pasują grube dzianinowe szaliki.

Płaszcz damski

Jakie płaszcze są modne w tym sezonie i z czym je łączyć?

W sezonie 2024-2025 w modzie będzie pikowany płaszcz. Jest wygodny w noszeniu, łatwy w pielęgnacji i świetnie utrzymuje ciepło. To jakie płaszcze są modne w tym sezonie, zależy od ich przeznaczenia. Najpopularniejszym modelem jest płaszcz z paskiem, a także wersje skrócone lub odwrotnie – płaszcz do ziemi. Nie wiesz jakie płaszcze są modne w tym sezonie zimowym? Jeśli wybierasz odzież wierzchnią na późną jesień czy zimę, zwróć uwagę, czy pikowany płaszcz zawiera ocieplenie

Jak dobrać płaszcz damski do stylizacji?

W sezonie jesień-zima 2024–2025 szczególnie modne będą płaszcze w jasnych kolorach. Jeśli nie jesteś jeszcze gotowa, aby się wyróżniać, przyjrzyj się bliżej nietypowym lamówkom na klapach i mankietach oraz drukowanym podszewkom. To jak dobrać płaszcz damski zależy od tego, czy twoim celem jest stylizacja formalna, czy casualowa. W pierwszym przypadku warto skupić się na modelach czarno – szarych.

Jeśli nie wiesz jak dobrać płaszcz damski do stylizacji casual, to zwróć uwagę na obecność kaptura. Płaszcz tego typu będzie dobrze wyglądać zarówno w sportowej, jak i bardziej klasycznej stylizacji.

Futerkowe wykończenie płaszcza nie musi być naturalne. Trendem jest ekofutro, które swoimi właściwościami i wyglądem nie ustępuje zwykłym futerkom zwierzęcym. Wykonane jest z włosia syntetycznego lub naturalnego, a następnie barwione na różne kolory. Dobrze ociepla, a w połączeniu z klasycznym płaszczem prezentuje się bardzo pięknie.

Zarówno niskie, jak i wysokie panie w sezonie 2024/25 powinny wybrać długi płaszcz. Najważniejsze jest prawidłowe rozmieszczenie akcentów. Wysokie kozaki będą pasować do krótkiej spódniczki, a kozaki na płaskiej podeszwie lub małej platformie – do dżinsów. Jednocześnie nie należy rezygnować z eksperymentów: w mroźne zimy długi płaszcz można nosić nawet z dresem.