Fryzury ślubne z warkoczem: Jaką wybrać?

Znaczenie fryzury w stylizacji ślubnej jest kluczowe. Jest jednocześnie dopełnieniem i podkreśleniem naturalnego piękna włosów.

Fryzura na wesele kok z warkoczem – trendy mody

Uniwersalna fryzura z warkoczem na wesele dobrze trzyma swój kształt i nie wymaga dużej ilości produktów do stylizacji. Warkocz panieński jest jednym z najważniejszych symboli panny młodej. Tradycja splatania włosów i ozdabiania warkoczy wstążkami, kwiatami i nićmi perłowymi sięga dawnych czasów. Jaka zatem może być fryzura na wesele? Kok z warkoczem w wersji klasycznej to najprostsze wyjście. Jednak współcześni wizażyści oferują wiele opcji fryzur ślubnych z warkoczami dla włosów o dowolnej długości i strukturze, biorąc pod uwagę styl stroju panny młodej i temat przewodni ślubu. O czym należy wiedzieć, kiedy naszym celem jest fryzura na wesele? Kok z warkoczem trzeba wystylizować, biorąc pod uwagę typ swojej twarzy. Stylizacja, która ci się spodoba, może na tobie wyglądać zupełnie inaczej niż na modelce z magazynu.

Fryzura na wesele warkocz i loki – do jakiej twarzy będzie pasować?

To jaka fryzura jest dla ciebie odpowiednia, w dużej mierze zależy od kształtu twarzy. Fryzura na wesele warkocz i loki będzie pasować do twarzy owalnej. Posiadaczki tak naturalnego kształtu mogą sobie pozwolić na niemal każdą stylizację. Jedynym zastrzeżeniem jest to, aby wcześniej „przymierzyć” fryzurę i upewnić się, że nie wydłuża ona twarzy. Fryzura na wesele warkocz i loki to też idealne uzupełnienie okrągłej twarzy. Splot należy dobierać pionowo, znaczna część włosów powinna być skoncentrowana na czubku głowy. Należy unikać małych loków i puszących się włosów w pobliżu twarzy.

Fryzura na wesele warkocz i loki

Fryzura rozpuszczone włosy z warkoczem – do jakiej sukienki będzie pasować?

Fryzury z warkoczem wyglądają szczególnie imponująco w połączeniu z prostymi eleganckimi sukienkami, które nie są przeładowane nadmierną ilością dekoracji. Jeśli twoim celem jest fryzura rozpuszczone włosy z warkoczem, to zrezygnuj z kreacji z krynolinami, falbankami i koronkowymi marszczeniami. Najbardziej efektownie wygląda z odkrytymi ramionami i głębokim dekoltem w sukience. Do tego pasuje obszerny naszyjnik lub choker. W tym sezonie modna jest zwłaszcza fryzura rozpuszczone włosy z warkoczem w stylu greckim. Fryzura w stylu greckim nie ma żadnych specjalnych wymagań dotyczących długości włosów, splatanie można wykonać nawet na fryzurze bob. Klasyczny grecki warkocz całkowicie otwiera twarz, co pozwala wybrać obszerne, wielopoziomowe kolczyki z kamieniami szlachetnymi, które uzupełnią stylizacje.

Prosta i uniwersalna - fryzura z warkoczem na boku

To delikatna, a zarazem praktyczna fryzura na wesele. Fryzura z warkoczem na boku doskonale nadaje się na długie sesje zdjęciowe w plenerze. Stylizacja jest szczególnie trwała i zachowuje swój wygląd przez cały dzień i wieczór. Zebrane włosy całkowicie otwierają twarz i szyję, pozwalając na pochwalenie się wykwintną biżuterią. Fryzura z warkoczem na boku może być uzupełniona welonem lub małym kapeluszem. Jeśli jako dekorację wybierzesz welon, lepiej zabezpieczyć go pod kokiem.