Usadzenie gości weselnych: Gdzie siedzą świadkowie i rodzice?

Prawidłowe posadzenie gości na weselu jest jednym z ważnych aspektów uroczystości. Przejrzyście zaplanowany układ miejsc sprawi, że goście szybko odnajdą się i zajmą swoje miejsce. Ważne jest też prawidłowe usadzenie rodziców, świadków i bliskich.

Gdzie siedzą świadkowie na weselu – jak nie popełnić błędu?

Według tradycji ślubnych pan młody powinien siedzieć po lewej stronie panny młodej – tak jak każdy mężczyzna, zgodnie z zasadami etykiety, powinien chodzić na lewo od swojej dziewczyny na ulicy. Ważne jest to, gdzie siedzą świadkowe na weselu. Zwyczajowo sadza się świadków nowożeńców odpowiednio po prawej stronie panny młodej i po lewej stronie pana młodego.

To gdzie siedzą świadkowe na weselu, wpływa na proces posadzenia rodziców pana i panny młodej.

Usadzenie gości weselnych

Gdzie siedzą rodzice na weselu – jak usadzić rodzinę?

Nie wiesz, gdzie siedzą rodzice na weselu? Rodzice są uważani za najbardziej honorowych gości na weselu, dlatego ich stół powinien znajdować się najbliżej podium i w najbardziej „dogodnym” miejscu. W klasycznym układzie miejsc rodzice siedzą na środku stołu, zaraz za świadkami. Jeśli chcesz, aby twoi rodzice lepiej się poznali na weselu, możesz specjalnie posadzić ich wszystkich przy osobnym „stole rodziców”. Jeśli nie ma takiej potrzeby, lepiej posadzić je u innych krewnych i bliskich przyjaciół rodziny. Rozsądzając, gdzie siedzą rodzice na weselu, nie zapominaj też o podstawowych zasadach rozsadzania gości:

• Zaleca się, aby przy stołach sadzać na zmianę mężczyźni i kobiety.

• Mężczyźni powinni siedzieć po lewej stronie kobiet.

• Sadzając krewnych, należy wziąć pod uwagę stopień pokrewieństwa i wiek.

• Przy stole nowożeńców zasiadają tylko świadkowie i rodzice, żona siedzi po prawicy męża, obok żony jest świadek, po świadku matka panny młodej, a następnie ojciec pana młodego. Świadek zasiada obok męża, następnie ojca panny młodej, a na końcu matki pana młodego.

• Trzeba wziąć pod uwagę wiek gości.

• Najlepszym miejscem dla niezamężnych przyjaciół są niezamężni przyjaciele.

Jak siedzi para młoda przy stole – czy wolno eksperymentować?

Jednak najważniejsze jest to, jak siedzi para młoda przy stole. To powinno być najbardziej wyróżniające się miejsce, które ma charakter wyjątkowy. Wiele zależy od tego, na jakim planie ułożysz stoły. Np. plan w kształcie litery L jest wykorzystywany na małe uroczystości z małą liczbą gości - długi stół bez żadnych zagięć. Bardzo popularny jest układ siedzeń w kształcie litery U. Idealny na wesele z dużą liczbą gości. Dzięki temu schematowi nowożeńcy są widoczni dla wszystkich gości. To jak siedzi para młoda przy stole jest tu oczywiste. Na „najwyższym” punkcie układu stołów.

Czy mieszać rodziny na weselu – czy wolno rozsadzać krewnych

Wielu przyszłych małżonków zastanawia się, czy mieszać rodziny na weselu? Jeśli nie musisz tego robić, to zaleca się raczej usadzanie członków rodzin razem. Jednak to czy mieszać rodziny na weselu czasami zależy od możliwości i pojemności sali. Jeśli musisz to zrobić, to staraj się posadzić wszystkich członków obojga rodzin przy jednym stole.