Ile kosztują suknie ślubne? Ile kosztuje uszycie sukni ślubnej a ile wypożyczenie?

Koszt sukni ślubnej często stanowi nawet 1/3 kosztów całego wesela czy ślubu. Ile kosztuje suknia, od czego zależy jej cena i czy warto wypożyczyć sukienkę na wesele?

Ile kosztuje suknia ślubna w sklepie

To ile kosztuje suknia ślubna, zależy od jakości materiału. Najtańsze suknie kosztują od 2500 do 3000 złotych. Droższe modele z tego sezonu – nawet 7000 złotych. Na cenę składa się wiele rzeczy, ale głównie jest to:

• Krój i liczba spódnic.

• Obecność trenu.

• Koszt tkaniny.

• Wykończenie.

To ile kosztuje suknia ślubna, jest też zależne od tego czy jest ręcznie wykończona, czy szyta na zamówienie, czy też jest produktem masowym. Wielu projektantów uważa, że na sukience nie należy oszczędzać. Odpowiednio dobrany model podkreśli walory sylwetki i umiejętnie ukryje mankamenty.

Koszt zależny jest od skomplikowania kroju oraz ilości materiału wydanego na sukienkę. Najtańsze są sukienki w stylu greckim, o prostym kroju. Styl balowej sukienki czy krój syreny jest droższy ze względu na pracochłonność wykonania i wysokie zużycie materiałów.

Od czego zależy koszt sukni ślubnej?

Często suknie ślubne uzupełnia tren, a to od razu podnosi jej koszt. Im dłuższy, tym wyższy koszt sukni ślubnej. Stworzenie takiego stroju to złożony technologicznie proces, który wymaga większej ilości materiału i wysoko wykwalifikowanego personelu. Nawet krótki tren jest trudny do uszycia. Jednocześnie tren wygląda luksusowo, nadając stylizacji elegancji.

Oprócz tego koszt sukni ślubnej zależy od jakości tkaniny. Kolor, faktura, blask, subtelność materii sprawiają, że modele absolutnie identyczne w kroju różnią się w odbiorze. Jeśli zdecydowałaś się na fason, długość i nie chcesz nic zmieniać, ale sukienka jest za droga, spróbuj znaleźć taką samą, tylko z tańszego materiału. Na przykład, jeśli naturalna satyna zostanie zastąpiona sztucznym odpowiednikiem, może być nawet o 1/3 tańsza.

Para młoda

Ile kosztuje wypożyczenie sukni ślubnej i czy się opłaca?

Jeśli nie zależy ci na pamiątkach i po prostu chcesz olśniewająco wyglądać na swoim weselu, możesz zdecydować się na wypożyczenie sukienki. To ile kosztuje wypożyczenie sukni ślubnej, także zależy od jej jakości i mody. Bardzo ładny model możesz już wypożyczyć za 1000 – 1500 złotych. To ile kosztuje wypożyczenie sukni ślubnej, zależy też od tego na jak długo chcesz ją wypożyczyć. Jeśli zależy ci też na sesji zdjęciowej, to musisz wypożyczyć ją przynajmniej na kilka dni.

Ile kosztuje uszycie sukni ślubnej – od czego zależy cena?

Możesz zdecydować się na uszycie sukni, specjalnie dla ciebie. To ile kosztuje uszycie sukni ślubnej, zależy w największym stopniu od materiału. Często wybierana jest tafta. Ten gładki i gęsty materiał stanowi podstawę wielu modeli ślubnych. Możesz też skorzystać z batystu. Sukienki z tej naturalnej tkaniny wyglądają ciekawie, wyróżniają się cienką i miękką fakturą.

Pamiętaj, aby dowiedzieć się ile kosztuje uszycie sukni ślubnej, zanim zdecydujesz się na przegląd gotowych modeli, dostępnych w sklepach. W ten sposób zyskasz kompleksowy przegląd sytuacji na rynku.