Jak tanim kosztem udekorować salę weselną?

Wesele powinno być wydarzeniem wyjątkowym, a aby tak się stało, powinno odbywać się w pięknych okolicznościach. Kluczem do udanego wesela jest udekorowanie sali, w której odbędzie się zabawa.

Jak tanio udekorować salę - używaj sezonowych kwiatów

Florystyka odgrywa ogromną rolę w dekoracjach. Ale cena kwiatów często przewyższa koszt wszystkich innych dekoracji. Jeśli twój budżet na dekoracje jest ograniczony, możesz zaoszczędzić na kompozycjach kwiatowych. Poproś kwiaciarnię o pomoc w wyborze niedrogich kwiatów sezonowych – w ten sposób kompozycje kwiatowe mogą być 2 razy tańsze. Jednocześnie, jeśli nie wiesz jak tanio udekorować sale, to zrezygnuj z bujnych kompozycji kwiatowych na stołach. Niech zastąpi je minimalistyczna dekoracja sali weselnej. Inne elementy mogą zająć ich miejsce. Świecę, wyroby szklane, lampy, latarnie i dekoracje geometryczne to świetne opcje na dekoracje na stół dla gości.

Delikatna dekoracja sali weselnej powinna przewidywać dużą ilość świec. Nie lekceważ ich mocy i piękna. Takie oświetlenie rozproszone po całym pomieszczeniu może stworzyć magiczną atmosferę i nadać przestrzeni piękny blask.

Minimalistyczna dekoracja sali weselnej - Użyj dodatkowego światła

Kluczem do tego jak tanio udekorować salę, jest oświetlenie. Te może całkowicie odmienić przestrzeń, co jest zaletą przy planowaniu ślubu z ograniczonym budżetem. Salę bankietową można ozdobić girlandami retro i nitkami diodowymi, zawieszając je pod sufitem lub wzdłuż ścian. Na zewnątrz, możesz owinąć drzewa lekkimi girlandami i wykorzystać je jako baldachim między gałęziami. Taka minimalistyczna dekoracja sali weselnej może zdziałać cuda.

Sala weselna

Skoncentruj się na kluczowych obszarach

Zamiast próbować udekorować jak najwięcej obszarów, skup się na udekorowaniu 1-2 głównych lokalizacji, będą one miały większy wpływ na wygląd przestrzeni. Taka prosta dekoracja sali weselnej potrafi zdziałać cuda. Delikatna dekoracja sali weselnej powinna dotyczyć miejsc, w których goście będą przebywać rzadko lub są tylko korytarzami. Bogate dekoracje zastosuj tam, gdzie np. będą robione zdjęcia. Odpowiednio udekoruj podium i scenografię, bo wzrok gości będzie skierowany właśnie tam przez cały wieczór. Koncentrując się na jednym lub dwóch obszarach, możesz wywołać efekt „wow” bez wydawania całego budżetu na dekoracje.

Co więcej, prosta dekoracja sali weselnej jest możliwa własnymi rękami. Może to być dekoracja pudełka na pierścionek. A może chciałbyś sam zrobić prezenty dla gości albo wziąć lekcję kaligrafii i podpisać zaproszenia? Ręcznie robione dekoracje pomogą Ci obniżyć koszty i dodadzą indywidualnego charakteru wystrojowi.

Błędy, których należy unikać

Ostatnio w fotorelacjach ślubnych bardzo mało jest indywidualności w wystroju sali. Zwykle wszyscy posługują się tymi samymi kliszami projektowymi, przenosząc nieodpowiedni wystrój z jednego wesela na drugie. Nie ma potrzeby dekorowania czegoś, co samo w sobie jest piękne. Na przykład w restauracji znajdują się bardzo piękne meble, starannie dobrane tak, aby pasowały do ogólnego stylu wnętrza. Zamiast pokazywać gościom piękno oparcia krzesła, naciągamy na krzesło biały pokrowiec. Tak naprawdę zadaniem dekoracji weselnych jest podkreślenie piękna miejsca, w którym odbędzie się uroczystość i, jeśli zajdzie taka potrzeba, nadanie mu atmosfery.