Ile kosztuje ślubna sesja zdjęciowa?

Profesjonalna sesja zdjęciowa ze ślubu nie jest tania. Ile będzie nas kosztować sesja w plenerze, a ile zapłacimy za zdjęcia w urzędzie. I przede wszystkim, od czego zależy koszt sesji zdjęciowej na ślubie?

Sesja ślubna – cena podstawowej usługi

Ile zatem kosztuje sesja ślubna? Cena zależy od doświadczenia, regionu i oczekiwań państwa młodych. Ślub to jeden z najszczęśliwszych i najbardziej niezapomnianych dni. Wspomnienia tego wspaniałego dnia towarzyszą małżonkom przez całe życie. Pomagają w tym profesjonalne zdjęcia. Pierwsze pytanie, które zwykle pojawia się u przyszłych nowożeńców, brzmi: ile kosztuje sesja ślubna? Cena uzależniona jest od intensywności, ilości gości i godzin pracy, ale przede wszystkim od wymogów artystycznie zainscenizowanej fotografii. Gdzie i jak długo to zajmie, jaka obróbka zdjęć jest wymagana. Czy potrzebny będzie asystent lub dodatkowe światło? Dlatego to ile kosztuje sesja, jest kwestią indywidualną.

Sesja ślubna plener - cennik na jaki warto się przygotować

Czy można jednak określić ile kosztować będzie „średnio” sesja ślubna plener? Cennik waha się od 800 do 2000 złotych i to również zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest ilość zdjęć. Zazwyczaj otrzymasz około 800 wysokiej jakości, wyselekcjonowanych zdjęć. Wszystkie zdjęcia są poddane korekcji kolorystycznej. Retuszowi i obróbce artystycznej poddawanych jest około 100 fotografii, wykonywany jest retusz i efekty specjalne. Z reguły zdjęcia te trafiają do albumu ślubnego lub są drukowane w dużym formacie. Na przetwarzanie zdjęć przeznacza się średnio 1-2 miesiące, po czym można je odebrać.

Wysokiej jakości sprzęt pozwala osiągnąć maksymalny efekt w procesie fotograficznym. Nowożeńcom fotograf może zaproponować scenariusz i miejsce spaceru, zarówno przy słonecznej, jak i przy pochmurno-deszczowej pogodzie. To wszystko wpływa na to, ile kosztuje sesja ślubna plener. Cennik dotyczy też czasu, jaki musi przeznaczyć fotograf na sesje.

Ślubna sesja zdjęciowa

Sesja w urzędzie stanu cywilnego – cennik dla młodych

Jeśli planujecie wziąć ślub w urzędzie stanu cywilnego, to fotograf ma za zadanie uchwycić główne elementy uroczystości, jak składanie podpisów, przysięgę czy wizerunek świadków. Ile będzie nas kosztować sesja w urzędzie stanu cywilnego? Cennik zaczyna się od kilkuset złotych. Jeśli wystarczy ci jeden fotograf to być może uda ci się zbić cenę do 500 złotych. Czym jeszcze wyróżnia się sesja w urzędzie stanu cywilnego. Cennik może się różnić w zależności od miejsca. W mniejszych miejscowościach ceny będą zapewne niższe, niż np. w Warszawie czy Poznaniu. Mniej też zapłacisz, jeśli ślub odbywa się w dzień powszedni.

Ile kosztuje sesja zdjęciowa w plenerze i od czego zależy cena?

O koszcie usług decyduje sprzęt użyty do filmowania. Wysokiej jakości zdjęcia można wykonać jedynie przy pomocy nowoczesnego, profesjonalnego sprzętu. To ile kosztuje sesja zdjęciowa w plenerze, zależy od tego w jakich warunkach robione są zdjęcia. Jeśli do sesji potrzebne jest użycie drona czy specjalnego oświetlenia, to koszt sesji będzie oczywiście wyższy i może sięgnąć nawet do 5000 złotych. To ile kosztuje sesja zdjęciowa w plenerze, jest też zależne od umiejętności fotografa. Np. jeśli ten umie samodzielnie obsługiwać drona, koszt będzie niższy.