Jakie kwiaty na stole weselnym powinny być?

Kompozycje kwiatowe pozostają tradycyjną dekoracją ślubną – a ich wybór oddaje styl i koncepcję święta. Kwiaty towarzyszą młodym na każdym kroku, tworząc magiczną atmosferę wesela. Ale szczególnie rolę odgrywa projekt stołów weselnych, przy których goście spędzają większą część przyjęcia.

Ile kwiatów na stole weselnym?

Wiele par decyduje się organizować wesele w jednym stylu, co widać zazwyczaj po elementach dekoracyjnych sali. Wesela w stylu ekologicznym są dziś szczególnie popularne - charakterystyczną ich cechą jest obecność ogromnej liczby roślin. Jako kwiaty na stół weselny wybiera się zazwyczaj:

• Różowe, pudrowe i kremowe róże, które pomogą podkreślić powagę wydarzenia.

• Niebieskie hortensje.

• Pąki fioletowych piwonii ozdobią uroczystość w stylu romantycznym lub vintage.

• Gałązki śnieżnobiałych storczyków.

Właściwie możesz wybrać dowolne kwiaty na stół weselny, najważniejsze jest to, aby były pięknie ułożone. Kwiaty na stole weselnym nie muszą być białe – dziś wiele osób preferują jasne odcienie: brzoskwiniowy, fioletowy, a nawet niebieski. Jeśli ślub nie jest związany z konkretnym tematem, możesz wybrać kolorystykę w zależności od pory roku. Na przykład jesienny ślub ozdobią kompozycje z pomarańczowo-czerwonych kwiatostanów.

Kwiaty na stole weselnym

Ile kosztuje bukiet na stół weselny?

To ile kosztuje bukiet na stół weselny, zależy od ilości kwiatów i tego, czy zostaną ustawione tylko na stołach młodych, czy też na stołach zajmowanych przez gości.

Kwiaty na stole weselnym muszą odpowiadać tematowi uroczystości, w przeciwnym razie po prostu nie będą „pasować” do wnętrza sali. Aby wywrzeć pozytywne wrażenie na gościach, przy dekorowaniu świątecznego stołu należy przestrzegać kilku zasad:

Bukiet na stół weselny nie powinien zajmować całego stołu. Dekoracji weselnej nie powinno być za dużo – wystarczy położyć na każdym stole jedną kompozycję kwiatową, pozostawiając wolne miejsce.

• Przy wyborze bukietu należy wziąć pod uwagę proporcje – małe kompozycje nadają się na indywidualne stoły, a kwiaty lepiej umieścić w doniczkach lub koszyczkach na wspólnym stole.

• Kwiaty nie powinny przeszkadzać gościom w komunikowaniu się, wznoszeniu toastów i delektowaniu się poczęstunkiem.

• Jako bazę lepiej wybrać naturalne odcienie - kremowy, beżowy, lawendowy lub biały. Bukiety z pudrowych, popielato różowych i jasnoniebieskich kwiatostanów wyglądają wyjątkowo elegancko.

Co zamiast kwiatów na stół weselny?

Zamiast kwiatów możesz zdecydować się na rośliny w ceramicznych doniczkach. Takie dekoracje na stół weselny nie tylko zaskoczą gości, ale także są praktyczne. Możesz zaproponować gościom, aby zabrali takie dekoracje do domu w ramach prezentu. Inne dekoracje na stół weselny to na przykład kamienie i muszle. Idealne na ślub w stylu marynistycznym lub ceremonię na plaży. Wszystkie kamienie i muszle muszą być wybrane w określonych odcieniach, aby były ze sobą połączone. Kompozycje z zielonych liści wyglądają nie gorzej niż naturalne kwiaty i tworzą piękny i bardzo letni kontrast ze śnieżnobiałymi obrusami. W tym wzorze są też kwiaty, ale suszone w bukietach.