Stres przedślubny jest powszechny i zupełnie normalny. Nie bez powodu psychologowie zaliczają to wydarzenie do najbardziej stresujących. Dla większości par ślub jest prawdziwą próbą, zmuszającą do przeżycia wielu stresujących chwil.
Czym jest stres przed ślubem?
Emocje ogarniają młodych ludzi nie tylko w dniu, w którym odbędzie się uroczystość, ale również w okresie przygotowań. Nie oznacza to jednak, że radzenie sobie ze stresem jest niemożliwe. Stres przed ślubem pojawia się na długo przed ceremonią. Kluczowe momenty to:
• Ustalenie budżetu ślubnego.
• Tworzenie listy gości.
• Wybór organizatora i wykonawców.
• Wybór stroju dla panny młodej.
• „Negocjacje” z rodzicami dotyczące indywidualnych niuansów uroczystości.
Emocje osiągają swój „punkt kulminacyjny” tuż przed ślubem – wieczorem przed ślubem i rano po nim. W tym okresie najtrudniej jest poradzić sobie ze zjawiskiem, jakim jest stres przed ślubem.
Czym jest syndrom przedślubny - jak obniżyć poziom lęku?
Aby nie zepsuć nastroju sobie i swoim bliskim, ważne jest, aby zrozumieć, że nadchodzące wydarzenie jest przede wszystkim świętem. Jeśli odpowiednio się przygotujesz, żadna trema przedślubna nie stanie ci na przeszkodzie. Najważniejsze jest, aby zaplanować przygotowania w taki sposób, aby w dniu uroczystości nie musieć ciągle zajmować się kwestiami organizacyjnymi. Aby uniknąć stresu, musisz zdać sobie sprawę z tego, czym jest syndrom przedślubny.
To stan niepewności i obaw o przyszłość. Oczywiście to, czym jest syndrom przedślubny, dla każdego z nas znaczy coś innego, ale sposoby na poradzenie sobie z presją są podobne. Należy z góry rozdzielić obowiązki pomiędzy wykonawców i przeznaczyć jak najwięcej czasu na odpoczynek. Tylko w tym przypadku ważne sprawy nie będą się kumulować i wywoływać irytacji, a organizacja uroczystości nie przerodzi się w hałaśliwy i pełen zamieszania bałagan.
Czy stres przed ślubem jest normalny - odpowiadamy
Wiele par zastanawia się, czy stres przed ślubem jest normalny. Zdecydowanie tak. Aby go uniknąć, postaraj się stosować do następujących zaleceń:
• Zaplanuj każdy etap przygotowań do wydarzenia. Jeśli nie możesz tego zrobić sama, poproś o pomoc przyjaciółki. Należy właściwie rozdzielić obowiązki pomiędzy uczestników wesela, aby nie było im trudno sprostać powierzonym zadaniom, a co najważniejsze, aby nie czuli się przeciążeni.
• Jeżeli to możliwe, zrób sobie przerwę od codziennych obowiązków, zajmij się dekoracją sali i zacznij przygotowywać oryginalne zaproszenia dla gości. Kiedy zastanawiasz się, czy stres przed ślubem jest normalny, musisz mieć świadomość, że zależy to od ilości obowiązków i czasu, jaki na ich realizacje masz.
Jak pozbyć się stresu przed ślubem i nie zwariować
Zatem, jak pozbyć się stresu przed ślubem?
• Wymyśl plan B. Jeśli uznasz, że nie dasz rady samodzielnie podołać zadaniu, skorzystaj z usług profesjonalnego organizatora, który przedstawi ci plan działania.
• Zaplanuj przerwy w przygotowaniach. Jeśli czas na to pozwala, pamiętaj o zrobieniu sobie dwu- lub trzydniowej przerwy, która pomoże ci się zrelaksować i uniknąć wypalenia emocjonalnego przed ślubem.
• To, co najważniejsze, jeśli chodzi o to, jak pozbyć się stresu przed ślubem to uczucia. Okazujcie sobie nawzajem troskę. Nie zapominajmy o wzajemnym wsparciu. Częściej się komunikujcie, spacerujcie razem na świeżym powietrzu, chodźcie na siłownię i basen – wszystko to pomaga obniżyć poziom stresu i poprawić ogólną kondycję ciała.
Zostaw komentarz