Ile kosztuje uszycie garnituru ślubnego?

Ślub należy do jednych z najważniejszych wydarzeń w życiu, nic więc dziwnego, że rangę tego wydarzenia każdy stara się podkreślić stosownym ubiorem. Panowie, którzy stają na ślubnym kobiercu najczęściej decydują się na założenie garnituru. Jeżeli Ty także masz zamiar zawrzeć związek małżeński, wybranie odpowiedniego modelu wśród gotowych garniturów może sprawić Ci niemały problem. Doskonałym rozwiązaniem jest uszycie garnituru na miarę. Zobacz, ile kosztuje uszycie garnituru, wtedy łatwiej będzie Ci podjąć decyzję.

Od czego zależy cena garnituru szytego na miarę?

Garnitur od zawsze był eleganckim strojem męskim na co dzień, jak i na wieczór. W tej kwestii nic się nie zmieniło także we współczesnych czasach. Modne garnitury znajdziesz więc dzisiaj nie tylko w ofercie marek, których specjalnością jest elegancka odzież męska, ale także w sieciówkach. Jeżeli chcesz, aby garnitur leżał na Tobie perfekcyjnie, powinieneś postawić na garnitur szyty na miarę. Ile kosztuje uszycie garnituru? Koszt jego uszycia zależy od bardzo wielu czynników, między innymi od wybranego rodzaju materiału (im materiał jest trudniej dostępny, tym cena garnituru jest wyższa), miasta i prestiżu, który cieszy się wybrany przez Ciebie krawiec.

Ile kosztuje uszycie garnituru u krawca?

Rozbieżność w cenach jest niezwykle duża, ceny garniturów szytych na miarę zaczynają się od 1500 złotych – tyle musisz zapłacić za najtańszy model. Garnitur dobrej jakości może kosztować nawet ponad 3000 złotych. Trudno więc jednoznacznie odpowiedzieć ma pytanie, ile kosztuje uszycie garnituru, cena może dojść bowiem nawet do kilkunastu tysięcy złotych. To, ile kosztuje uszycie garnituru u krawca jest zawsze kwestią indywidualną, tak jak wspominaliśmy, zależną od wielu różnych czynników.

Ile kosztuje garnitur męski na miarę

Z jakich materiałów szyte są męskie garnitury?

Garnitury na miarę szyte są między innymi z takich materiałów, jak: moher, wełna merino, kaszmir, wełna z dodatkiem poliestru lub poliamidu. Ceny tych materiałów zależą od ich jakości i rzadkości występowania, a więc w dużej mierze to one wpływają na to, ile kosztuje uszycie garnituru u krawca. Za garnitur, który został uszyty z mieszanki wełny i poliestru albo poliamidu zapłacisz około 1500 złotych, ale już cena tego z wełny merino może być nawet dwukrotnie lub więcej wyższa. Najwięcej zapłacisz za garnitur z trudno dostępnego materiału o nazwie bartei.

Jak długo trwa szycie garnituru?

To, ile czasu zajmuje uszycie garnituru zależy przede wszystkim od jego kroju, a więc liczby elementów, z których będzie się on składał. Im będzie ich więcej, tym proces szycia będzie trwał dłużej. Garnitur krawiecki jest szyty od podstaw, często jest on też szyty w całości ręcznie, stąd na jego wykonanie potrzeba więcej czasu, garnitur może być gotowy nawet po upływie dwunastu tygodni. Inną opcją jest szycie pasowane – ile czasu zajmuje uszycie garnituru w tym przypadku? W dużej mierze szycie pasowane jest zautomatyzowane, jedynie poprawki wykonywane są ręcznie, w efekcie garnitur jest gotowy znacznie szybciej.