Jak zrobić bukiet ślubny ze wstążki?

Ślub i kwiaty są nierozłączne. Zazwyczaj wesele odbywa się w sali udekorowanej bukietami kwiatów. Nie możemy jednak zapominać, że także świadkowa powinna mieć swój bukiet na uroczystości.

Czy świadkowa powinna mieć bukiet na ślubie?

Jak wiele tradycji weselnych, historia druhen ma swoje korzenie w starożytności. W starożytnym Rzymie rolę druhny pełniła kobieta, zawsze zamężna i tylko raz. Musiała być posłuszną i wierną żoną, aby dawać przykład pannie młodej.

W krajach europejskich w średniowieczu świadkowe podchodziły do ołtarza przed panną młodą i niosły w dłoniach bukiet na ślub z ziół, aby odpędzić złe duchy. W epoce wiktoriańskiej zniknęła potrzeba odpędzania złych duchów, ale pojawił się popyt na estetykę - teraz obowiązkiem druhen było udekorowanie panny młodej i sali kwiatami i wstążkami. Na przykład mógł to być bukiet ślubny ze wstążki.

Główny bukiet na weselu jest w rękach panny młodej. Bukiet na ślub świadkowej nie musi być dokładnie taki sam. Rolę bukietu mogą pełnić wianki, ozdoby dłoni lub przypięte do sukni kwiaty. Wszystko zależy od twojej wyobraźni.

Ile kosztuje bukiet z gipsówki?

Istnieje kilka prostych zasad, których warto się trzymać, gdy wybieramy bukiet z gipsówki. Cena takiej kompozycji zaczyna się od 50 złotych za kilogram.

• Wszystkie kwiaty na weselu powinny pasować kolorystycznie, także bukiet z gipsówki. Cena takiej kompozycji jest wyższa, jeśli poprosisz o pomoc florystę.

Bukiet ślubny ze wstążki powinien uzupełniać stylizacje.

• Bukiet druhny nie powinien być piękniejszy niż bukiet panny młodej.

Wiele zależy od pory roku. Latem są to kalie, eustomy, lilie, alstremerie, gerbery, stokrotki, piwonie, hortensje, ostróżki czy chabry. Jesienią można wybrać astry, dalie, chryzantemy, róże. Zima to czas chryzantem, hortensji, a także różnorodnych gałązek iglastych. Wiosną bukiety składają się z irysów, tulipanów, jaskierów, frezji, goździków, konwalii i hiacyntów.

Bukiet ślubny ze wstążki

Dlaczego bukiet ślubny jest drogi?

Najbardziej tradycyjną opcją są róże. Zwykłe, w kształcie piwonii lub krzaczaste, latem można je łączyć z piwoniami, hortensjami lub eustomami. Jesienią bukiet ślubny ze wstążkami doskonale współgra z astrami, zimą - z chryzantemami, a wiosną - z jaskierem lub goździkami.

Orchidee to kolejny klasyczny wybór, jeśli chodzi o bukiet ślubny ze wstążkami. Delikatne storczyki uosabiają kobiecość panny młodej. Dobrze komponują się z różami, alstremeriami, kaliami i zielenią.

Najczęściej odpowiedzialność za zakup bukietu spoczywa na młodej parze. Najważniejsze, aby bukiet był zgodny ze stylem imprezy. Zwykle narzeczeni ustalają styl ślubu, wspólnie z florystą wybierają kwiaty, które najlepiej pasują do okoliczności, a następnie, gdy przywożą kwiaty i dekoracje na wesele, florysta tworzy z nich bukiet. Kompozycję można złożyć na miejscu lub zlecić kwiaciarni. Koszt samego bukietu jest uzależniony od ilości i rodzaju kwiatów, ale musisz się liczyć z wydatkiem kilkuset złotych, jeśli liczyć bukiety zarówno dla panny młodej, jak i świadkowej czy też druhen.