Styl biedermeier znany jest wielu jako ruch w sztuce, modzie i projektowaniu wnętrz. Niektórzy projektanci nazywają to uproszczonym stylem empire. Niedawno kwiaciarnie zaczęły tworzyć wyrafinowane i lekkie bukiety w tym stylu.
Jak zrobić bukiet ślubny na mikrofonie – porady praktyczne
Nie wiesz jak zrobić bukiet ślubny na mikrofonie? Dla początkującej florystki złożenie bukietu może wydawać się zadaniem trudnym lub wręcz niemożliwym. Ważne jest, aby znać kilka zasad i niuansów:
• Bukiet ma okrągły kształt, składa się z centralnego kwiatu i koncentrycznych, ściśle przylegających do siebie okręgów.
• Długość łodyg zależy od wybranego kształtu bukietu. W przypadku kształtu piramidy lepiej jest używać długich łodyg, półkul - średniej długości i spłaszczonych - krótkich.
• Liście kwiatów są zwykle wycinane i umieszczane na wierzchu bukietu niczym pióra, można też ozdobić bukiet kłoskami, skrawkami materiału lub kolorowego papieru.
• Obwodowe koło można uzupełnić dużymi liśćmi kwiatów i koronkową tkaniną, jedwabną wstążką lub papierem rzemieślniczym.
A jak zrobić bukiet ślubny na mikrofonie, kiedy mamy już bazę? Najpierw musisz wybrać środek bukietu, jeden lub więcej kwiatów, które powinny ściśle do siebie przylegać. Następnie tworzymy koncentryczne okręgi. Każdy rząd zabezpieczamy taśmą samoprzylepną lub taśmą florystyczną. Ostatnie koło można ozdobić liśćmi: różami, kaliami lub aspidistrą. I dodaj koronkę, papier, tkaninę lub siatkę.
Bukiet w mikrofonie – jak powinien wyglądać?
Bukiet w stylu biedermeier ma kształt okrągły, płaski lub piramidalny, z pąkami ściśle przylegającymi do siebie. Aby go stworzyć, stosuje się kwiaty w jasnych i pastelowych kolorach: kremowy, biały, różowy i szampański. Ostatnio na popularności zaczął zyskiwać bukiet w mikrofonie z kontrastową kombinacją odcieni czerwieni i mleczności, błękitu i bieli, kremu i fioletu.
Elegancka, miniaturowa kompozycja bukietowa jest tradycyjnie uważana za bukiet w mikrofonie ślubny. Nadaje się również jako prezent dla ukochanej kobiety lub będzie uzupełnieniem świątecznego.
Bukiet ślubny na mikrofonie – znaczenie
Tradycyjnie kwiatami biedermeieru są róże i kalie. Kształt pąków ułatwia skomponowanie bukietu w tym stylu. Jednak zazwyczaj stosuje się prawie wszystkie kwiaty lub ich kombinację. Połączenie dużych i małych okazów, różnych odcieni i kształtów wygląda pięknie i niecodziennie, a gałązki z małymi kwiatami, takimi jak lawenda i mimoza, mogą uzupełniać bukiet ślubny na mikrofonie. Popularne kwiaty, jeśli chodzi o bukiet ślubny na mikrofonie to storczyki, piwonie, konwalie, stokrotki, tulipany, gerbery i frezje.
Co jeszcze może zawierać bukiet biedermeier?
Materiał decyduje nie tylko o kształcie bukietu, ale także o jego ogólnym wyglądzie, specyfice i duchu. Bukiet biedermeier może też zawierać nietypowe rośliny:
• Kłosy (żyto, pszenica, szparagi, trawa pierzasta), a także paproć pomogą stworzyć kilka koncentrycznych okręgów, które wyróżniają się na tle ogólnego projektu, co sprawi, że bukiet biedermeier będzie miał niestandardowy wygląd.
• Liście nefrolepisów, róż, szparagów (a wraz z nimi także koronki, wstążki, celofan, papierowe serwetki i kawałki materiału) utworzą peryferyjny okrąg cieniujący bukiet.
Zostaw komentarz