Bukiet ślubny w stylu boho

Styl boho cieszy się coraz większą popularnością i jeśli chodzi o ubiór jak też wyposażenie wnętrz, ale i styl uroczystości ślubnej.

Bukiety ślubne boho – podstawy kompozycji

Kompozycję ślubną w stylu boho łatwo rozpoznać. Jest jasna, często z wieloma uroczymi detalami, takimi jak pióra lub wstążki. Co należy wziąć pod uwagę, komponując bukiety ślubne boho?

Kompozycja powinna mieć złożoną fakturę, ostre linie, kształty i warstwowość. W bukiecie wykorzystuje się dużo zieleni, co tworzy wyszukane tło. Im bardziej zróżnicowane, tym lepiej. Bukiety ślubne boho to paleta naturalnych kolorów. Dominują beżowo-brązowe, ochrowe i fioletowe odcienie. Powinny być głębokie, soczyste i jasne.

Jak stworzyć bukiet ślubny boho?

Rośliny ozdobne współistnieją z dziko rosnącymi. Częstym wyborem, jeśli chodzi o bukiet ślubny boho, są róże, lisianthus, ranunculus, leukodendron, goździki, stokrotki. W bukiecie ślubnym boho obserwuje się naturalny eklektyzm: „zwykłe” rośliny łączy się z egzotycznymi. Bukiet ślubny boho swoim wyglądem przypomina bukiet polny. Jest równie lekko niechlujny, kwiaty zdają się dobrane przypadkowo. Na weselu w stylu boho kwiaty są wszędzie. Ozdabiają salę, świąteczny stół, tort, a nawet fryzurę Młodej Pary. Ważną zasadą jest to, aby stylistycznie wystrój współgrał z kompozycją ślubną.

Bukiet ślubny boho

Czym charakteryzuje się rustykalny bukiet ślubny boho?

Styl Boho łączy w sobie prostotę i naiwność z szykiem i przepychem. Ten kontrast tworzy oszałamiający efekt. Prostota i wdzięk tworzą harmonijne kompozycje, od których nie sposób oderwać wzroku. Rustykalny bukiet ślubny boho to dużo detali, dekoracji i drobnych elementów. Bukiety w tym stylu są zawsze bujne, obszerne. Mają dużo suszonych kwiatów i dekoracji. Wygląda, jakby kwiaty do bukietu właśnie zostały zebrane.

Główną zasadą przy tworzeniu bukietu w stylu boho jest pragnienie naturalności. Bukiet powinien być zbliżony do natury, bez plastikowych wstawek i kamieni. Odcienie kolorów również powinny być naturalne. Najlepiej wybrać pastelowe stonowane kolory. Rustykalny bukiet ślubny boho powinien mieć wiele różnych elementów, połączenie faktur, odcieni i linii. Taki bukiet przyciąga wzrok i fascynuje. Do bukietu ślubnego można dodać suszone kwiaty lub zielone gałązki. Sprawią, że kompozycja będzie bardziej efektowna.

Uroczy i elegancki mały bukiet ślubny boho

Styl boho charakteryzuje się celowym zaniedbaniem. Bukiet nie musi wyglądać idealnie. Mogą z niego wystawać gałęzie, układ kwiatów może być niesymetryczny. Dzięki temu kompozycja jest jeszcze bardziej urocza i naturalna. Mały bukiet ślubny boho może być złożony z polnych kwiatów. Podkreślą prostotę i urok tego stylu oraz sprawią, że wizerunek Panny Młodej będzie czarujący, wzruszający i romantyczny. Mały bukiet ślubny boho może też składać się z takich kwiatów jak piwonie, peonie, eustomy, alstremerie, hortensje, goździki czy chryzantemy. Co więcej, wszystkie te kwiaty można łączyć z kwiatami polnymi, a wtedy efekt bukietu ślubnego będzie po prostu niesamowity.