Wiosenny bukiet ślubny: Jakie kwiaty na wesele wiosną?

Ślub to wyjątkowe i ważne wydarzenie w życiu. Ta uroczystość jest pełna romantyzmu, czułości i uczuć. Sukienka, makijaż, fryzura tworzą ogólny wizerunek w dniu ślubu. Ale bukiet również odgrywa ważną rolę. To stylowy dodatek, który stał się integralnym elementem weselnej stylizacji.

Wiosenne bukiety ślubne – jak je skomponować?

Sezon wiosenny to ciepło, przebudzenie i piękno natury. W sezonie wiosennym odbywa się wiele wesel. Wiosenny ślub charakteryzuje się jasnymi, a zarazem delikatnymi odcieniami, zmysłowością i romantycznymi emocjami. Wiosenne bukiety ślubne powinny być wyjątkowe. Powinien pasować do nastroju i atmosfery pory roku oraz uzupełniać wizerunek Panny Młodej.

Jedną z najbardziej klasycznych opcji bukietu ślubnego jest kompozycja o okrągłym kształcie. Takie wiosenne bukiety ślubne będą odpowiednie do każdej sukni ślubnej. W takich kompozycjach często wykorzystuje się klasyczne róże, piwonie czy hortensje. Okrągłe bukiety ślubne są luksusowe i będą stylowym akcentem w rękach panny młodej.

Kaskadowy wiosenny bukiet ślubny

Naturalny bukiet ślubny jest aktualny od kilka sezonów. Wygląda bardzo naturalnie i efektownie. Mamy wrażenie, jakby ta kompozycja została właśnie zebrana na polu. Panna młoda z takim bukietem kwiatów w dłoniach przyciągnie uwagę innych i będzie wyglądać bardzo oryginalnie. Wiosenny bukiet ślubny tego typu pasuje do ślubu w romantyczniej atmosferze

Nie mniej popularny jest kaskadowy wiosenny bukiet ślubny. Kompozycje w tym stylu wyglądają bardzo ciekawie i oryginalnie. Na wiosennym weselu kaskadowy bukiet z liliami, orchideami lub eustomami będzie wyglądał bardzo efektownie i urzekająco. Kolorystyka wiosennych kwiatów może być bardzo różna. Bukiet ślubny wiosenny może być jasny i kolorowy lub delikatny i romantyczny. Można skomponować bukiet szkarłatnych róż lub mieszankę kompozycji w pastelowych kolorach. Wszystko zależy od tego, jaki styl i wizerunek chcesz stworzyć. Najczęściej panny młode wybierają odcienie różu, beżu, brzoskwini i bieli.

Wiosenny bukiet ślubny

Wiosenny bukiet kwiatów – wykorzystuj kwiaty sezonowe

Kwiaty sezonowe są bardzo istotne dla wiosennego bukietu ślubnego. Wiosenny bukiet kwiatów powinien zawierać tulipany, piwonie, żonkile, mimozy i hortensje, które podkreślą ciepło, delikatność i romantyczność pory roku oraz dodadzą efektu wizerunkowi panny młodej. Z wiosennymi kwiatami w bukiecie będziesz wyglądać świeżo, zmysłowo i nabożnie.

Wiosenny bukiet kwiatów jest niepełny bez róż. A jeśli masz ochotę na coś bardziej oryginalnego, możesz wybrać bukiet z różami piwoniowymi. Kwiaty te są równie piękne, jak róże, do których przywykliśmy, ale jednocześnie mają szczególny urok i urzekającą delikatność.

Jakie kwiaty na wesele w marcu będą odpowiednie?

Wiosenny bukiet ślubny to stylowy dodatek, który podkreśli atmosferę ślubu i doda szczególnej delikatności i uroku wizerunkowi panny młodej. Jeśli nie wiesz jakie kwiaty na wesele w marcu wybrać, to odpowiednie są np. goździk, hiacynt, hipeastrum, hortensja, irys, krokosmia, margerytka, narcyz, róża, rudbekia, szafirek, tulipan, oraz wilczomlecz. To jakie kwiaty na wesele w marcu będą odpowiednie, zależy oczywiście od charakteru ślubu i wesele. Im prostsza i skromniejsza uroczystość, tym większy nacisk połóż na polne kwiaty.