Czym się różni garnitur ślubny od zwykłego?

Bez względu na to, jak wspaniała jest uroczystość weselna, uwaga gości zwrócona jest zawsze na nowożeńców. To ich stylizacje są zapamiętywane i omawiane, dlatego stroje młodej pary muszą być stylowe, harmonijne i odpowiadać charakterowi imprezy.

Jaki garnitur na ślub?

Wybór męskiego garnituru ślubnego to zadanie nie mniej trudne i odpowiedzialne niż wybór sukni dla Panny Młodej. Różne style, fasony, kolory, tkaniny – projektanci oferują ogromną gamę modeli. Głównym elementem wyróżniającym garnitur ślubny jest marynarka. To jej krój w dużej mierze decyduje o przynależności do określonego stylu. Garnitury dwuczęściowe wyróżniają się krojem marynarki, która może być jedno lub dwurzędowa.

Jednorzędowy garnitur ślubny z kamizelką to najbardziej wszechstronna i wygodna opcja, wieczny i zawsze odpowiedni klasyk. W marynarkach tego typu pojedynczy rząd guzików znajduje się po prawej stronie, a rząd pętelek po lewej stronie. Liczba guzików i pętelek może wahać się od jednego do czterech, ale najczęściej wynosi dwa lub trzy. W przeciwieństwie do marynarek jednorzędowych dwurzędowy garnitur ślubny z kamizelką ma dwa rzędy guzików, dlatego przy zapinaniu lewa połowa mocno zachodzi na prawą. Może być ich od czterech do ośmiu, ale najczęściej spotykane są modele z sześcioma guzikami. Dwurzędowa marynarka jest bardziej formalna i uroczysta, dzięki czemu jest świetną opcją na klasyczne wesele.

W trzyczęściowym garniturze wszystkie elementy są z reguły szyte z tej samej tkaniny, jednak projektanci coraz częściej eksperymentują z różnymi odcieniami, fakturami i nietypowymi elementami kroju. Marynarka w tym zestawie może być jednorzędowa lub dwurzędowa.

Powaga i połysk smokingu są ponadczasowe i modne. Zawsze będzie odpowiedni na ślub, zaprojektowany w określonym stylu. Klasyczna wersja to marynarka jedno lub dwurzędowa z głębokim dekoltem w serek otwierającym klatkę piersiową i długimi klapami. Uzupełnieniem smokingu jest śnieżnobiała koszula, muszka i specjalny szeroki pasek.

Garnitury

Ile kosztuje garnitur na ślub?

Przy wyborze męskiego garnituru dla wielu ważnym kryterium jest nie tylko jakość materiału i cechy konstrukcyjne, ale także cena. Aby wybrać wygodny i praktyczny garnitur ślubny w odpowiedniej cenie, należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które wpływają na proces wyceny.

• Koszt głównego materiału użytego do szycia. Oczywiście wysokiej jakości wełna czy len są wielokrotnie droższe niż tkaniny syntetyczne.

• Czas poświęcony na szycie. Jeśli garnitur na ślub ma asymetryczny krój, celowo nierówne szwy, to będzie kosztował więcej.

Garnitur na ślub znanej marki będzie cechować się wyższą ceną.

• Z reguły ubrania z niebanalnymi wykończeniem lub ręcznie szyte są znacznie droższe niż modele produkowane masowo.

W warunkach współczesnego rynku liczy się też oczywiście marża sprzedawcy. W niektórych sklepach odzieżowych jest to ponad 50% ceny całości produktu. Najdroższe będą modele produkowane na indywidualne zamówienie. Najtańsze – garnitury kupowane w sklepach sieciowych marek ze średniej półki. Takie sklepy często znajdziemy w popularnych galeriach handlowych.