Garnitur męski w pepitkę – Stylizacje męskie

Do ponadczasowych deseni cieszących się ogromną popularnością zaliczana jest pepitka. Wiele osób sądzi, że wprowadzenie jej do stylizacji nie jest proste. Tymczasem okazuje się, że to jeden z najłatwiejszych wzorów. Mówiąc o pepitce, warto pamiętać, że sprawdza się ona nie tylko w przypadku odzieży damskiej – również panowie chętnie po nią sięgają. Szczególnie często wybierany jest garnitur w pepitkę męski.

Dlaczego warto wprowadzić pepitkę do swojej szafy?

Pepitka to wzór, który od dawna uchodzi za symbol stylu i wysokiego statusu społecznego. Przez lata była niezwykle ceniona przez klasę wyższą, chętnie sięgali po nią również czołowi projektanci. W tym względzie nic się nie zmieniło – pepitka nadal jest lubiana przez światową modę. Jeśli szukasz wzoru, który skutecznie dodaje elegancji, pepitka jest dla Ciebie. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że garnitur męski w pepitkę ma tak wielu zwolenników.

Jak wygląda pepitka?

Pepitka – określana również jako wzór houndstooth – to klasyczny wzór, którego nazwa nawiązuje do kształtu psiego zęba. To nieregularne, spiczaste kwadraty – w tradycyjnej wersji utrzymane są w tonacji czarno – białej. Nowoczesne wersje pepitki mają również inne kolory, na przykład niebieskie czy czerwono – czarne. Pepitka charakteryzuje się również odpowiednim zagęszczeniem elementów, co sprawia, że pojawia się na niej efekt trójwymiarowości.

Początkowo pepitka stosowana była wyłącznie na wełnianych tkaninach charakteryzujących się najwyższą jakością. Obecnie zobaczyć można ją także na innych materiałach.

Garnitur męski w pepitkę

Pepitka w modzie męskiej

Garnitur męski trzyczęściowy w pepitkę to dzisiaj absolutne must have dla mężczyzny, który lubi bawić się modą, a jednocześnie uwielbia przyciągać spojrzenia innych. Ciekawostką jest jednak fakt, że nie od razu tak było. Wprowadzenie pepitki do mody zawdzięczamy słynnej Coco Chanel. Zajmowała się ona jednak projektowaniem mody damskiej. Popularność pepitki sprawiła, że pojawiła się ona także w modzie dla panów. Początkowo szyto z niej głównie odzież wierzchnią. Z czasem zauważono, że również marynarki w pepitkę prezentują się świetnie. Kiedy okazało się, że ich pojawienie spotkało się z entuzjazmem ze strony mężczyzn, zaczęto szyć całe garnitury, które są popularne do dzisiaj.

Kiedy można sięgnąć po garnitur męski w drobną pepitkę?

Garnitur męski w drobną pepitkę to niewątpliwie niezwykle stylowy ubiór. Decydując się na niego, musisz jednak pamiętać, że pod względem formalności wypada on gorzej od gładkiej alternatywy. To oznacza, że jeśli szukasz typowego garnituru wizytowego, ten w pepitkę raczej się nie sprawdzi. Z powodzeniem możesz założyć go jednak na popołudniowe przyjęcie w ogrodzie, będzie dobrym wyborem także w biurze, jeśli w Twojej pracy nie obowiązuje sztywny dress code.

Garnitur męski w pepitkę to ciekawa propozycja dla mężczyzn, którzy lubią wyglądać modnie i stylowo. Szeroki wybór modeli sprawia, że z łatwością uda Ci się znaleźć ten odpowiedni dla siebie – taki, w którym na pewno będziesz wyglądać świetnie.