Jaki garnitur dla pana młodego na wesele?

Garnitur dla pana młodego, podobnie jak sukna ślubna jest najważniejszym elementem przygotowań do ślubu.

W co ubrać pana młodego?

Wybierając garnitur do ślubu, musisz dopasować go do tematyki wesela. Jeśli planowane jest wesele tematyczne, to garnitur dla pana młodego powinien odpowiadać ogólnej koncepcji uroczystości. Na przykład na wesele w stylu prowansalskim możesz założyć pastelową koszulę, kolorową muszkę, szelki i jasne obcisłe spodnie, aby wyglądać elegancko, ale swobodnie.

Wiejski ślub to niezobowiązujący romantyczny look: mokasyny, kamizelka, szelki, czapka. Warto zaznaczyć, że niezależnie od stylu ślubu Pan Młody może włożyć klasyczny elegancki garnitur. Na uroczyste wesele możesz włożyć garnitur na ślub dla pana młodego taki jak smoking, frak, klasyczny garnitur z marynarką jednorzędową lub dwurzędową, a także trzyczęściowy garnitur. Jeśli planowane jest luksusowe wydarzenie, najlepiej wybrać smoking lub frak.

Wybierając smoking, należy przestrzegać pewnych zasad. Po pierwsze nie nosi się go rano ani po południu, jest elementem stroju wieczorowego. Po drugie, na wesele najlepiej wybrać czarny lub granatowy smoking, białą koszulę ze stójką i muszkę. Spodnie smokingowe nie są noszone z paskiem, ale z paskiem lub szelkami. Warto też zaopatrzyć się w spinki do mankietów do koszuli, a do kieszonki na piersi włożyć białą chusteczkę. Buty do smokingu muszą być z matowej skóry. Idealnym modelem będą klasyczne oksfordzie.

Frak to garnitur na ślub dla pana młodego na szczególnie uroczyste wesela. Wybierając go, należy kierować się tymi samymi zasadami, co przy wyborze smokingu, potrzebna jest tylko biała muszka, musi być też biała kamizelka.

Garnitur dla pana młodego

Ile kosztuje garnitur dla pana młodego?

Kiedyś obowiązywała niepisana zasada: na wesele odbywające się w okresie jesienno-zimowym pan młody wkładał garnitur do ślubu w ciemnych kolorach, a wiosną i latem w jasnych. Teraz nie ma to już znaczenia. Przy wyborze garnituru kieruj się jedynie osobistymi preferencjami, a także stylem.

Wybierz kolor garnituru według własnego gustu. Upewnij się, że garnitur dla pana młodego i suknia panny młodej są ze sobą połączone. Na przykład, jeśli pan młody woli niebieski kolor, konieczne jest, aby panna młoda miała również ten odcień w swoim stroju, na przykład w dodatkach. Koszula pana młodego i suknia panny młodej w tym samym kolorze będą wyglądać harmonijnie.

W nowoczesnym salonie ślubnym kupisz garnitur dla pana młodego w absolutnie dowolnym kolorze: szarym, brązowym, niebieskim, fioletowym, czerwonym, beżowym itp.

Jaki garnitur na wesele 2023 wybrać?

Tradycyjny czarny garnitur na wesele męski w połączeniu z białą koszulą to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Ten strój wyszczupla i wygląda odświętnie. Garnitury męskie w jasnych kolorach wyglądają elegancko. Szary, beżowy, jasny brąz – wybieraj podług swojego gustu. Jasny garnitur sprawi, że będziesz wyglądać nie tylko wyglądać stylowo, ale także kolorystycznie dopasować się do wizerunku panny młodej i dekoracji ślubnych.

Biały garnitur na wesele męski prezentuje się wyjątkowo elegancko. Idealnie nadaje się na luksusową uroczystość weselną. Możesz połączyć biały garnitur z białą koszulą i kamizelką, a także dodać biały satynowy krawat. Jeśli nie chcesz wyglądać w stylu whitetotallook, możesz założyć niebieską koszulę i niebieski krawat.