Jaki garnitur na wesele 2023?

Choć moda ślubna jest dość konserwatywna, to każdy sezon ma swoje własne zasady i najmodniejsze modele garniturów.

Jakie są teraz modne garnitury na wesele?

Chwytliwe i kontrastowe modele stopniowo schodzą z pierwszych pozycji, ustępując miejsca łagodniejszym ornamentom. Jasna kratka na garniturach staje się mniej krzykliwa, a dziś wygląda bardziej jak przeplatanie się linii o podobnych tonach. Paski stają się cieńsze, a kropki na tkaninie bardziej przypominają teksturę niż wzór. Jeśli nie interesują cię modne garnitury na wesele w kratkę, to jest proste wyjście: załóż dwurzędową kamizelkę ze wzorem. Dwa rzędy guzików podkreślą smukłość sylwetki lub pomogą ukryć drobne mankamenty. Jednocześnie marynarka i spodnie mogą być tego samego koloru.

W tym sezonie, jak feniks, odradza się smoking - zapomniany z powodu nadmiernej surowości. Dziś modne garnitury męskie na wesele to modele smokingów, które nie muszą być noszone z czarną muszką: można ją zastąpić krawatem w dowolnym kolorze.

„Garnitur wizytówkowy” to kolejna wersja dress code’u, który przeniósł się do mody ślubnej. To mniej formalny garnitur niż ten sam smoking, przeznaczony na poranne i popołudniowe wyjścia. Wersja standardowa obejmuje: surdutowy żakiet, wydłużony z tyłu, którego doły rozchodzą się z przodu. Klasyczna koszula, kamizelka, krawat lub apaszka. Przyda się też cylinder.

W poprzednich latach jasne, chwytliwe odcienie były u szczytu popularności, ale teraz stopniowo tracą na popularności. Kolory kwaśne najlepiej zostawić na imprezy w stylu lat 2000, a na takie okazje, wybieraj modne garnitury męskie na wesele w ciemniejszych kolorach. Wszystkie odcienie czerwonego wina, szkła butelkowego, czekolady będą modne w 2023.

Modny garnitur na wesele

Jaki kolor garnituru 2023 wybrać?

Na letnie wesele najlepiej kupić lniany lub bawełniany garnitur: panu młodemu nie będzie w nim za gorąco. Najważniejsze przy wyborze jest zwrócenia uwagi na skład materiału: powinien zawierać niewielki procent materiałów syntetycznych. Dzięki temu ubrania mniej się pogniotą i zachowają reprezentacyjny wygląd. Pozostaje nam ustalić jaki kolor garnituru na wesele będzie modny tego lata. To głównie naturalne odcienie: beż, jasny brąz, szaro-żółty, biało-pastelowy.

To jaki kolor garnituru na wesele wybierzesz, zależy w dużej mierze od twojego, indywidualnego stylu. Modne garnitury na wesele w tym sezonie nie muszą być formalne.

Na weselach panny młode stosują sztuczkę z dwiema sukniami: do kościoła i na sesję zdjęciową idą w jednej, a na bankiet zakładają coś wygodniejszego. Pan młody może zrobić dokładnie to samo: na część oficjalną włożyć bardziej formalny garnitur, a na samo wesele, coś wygodniejszego. Na przykład klasyczny krawat można zastąpić szalikiem, a lakierki miękkimi, wygodnymi mokasynami.

Nie zmienia to jednak głównej zasady: buty, pasek, pasek do zegarka muszą być w tym samym lub podobnym odcieniu, spinki do mankietów i spinka do krawata muszą być z tego samego metalu. W tym sezonie możesz też całkowicie zrezygnować z marynarki na rzecz kamizelki, założyć szelki zamiast paska, ogólnie zrezygnować ze spinek do mankietów i koszul na rzecz zwykłej koszuli.