Czarny garnitur na wesele – stylizacje

Czarny garnitur męski kojarzy się ze stylem i elegancją, nadaje się na spotkania biznesowe, specjalne okazje, a także jako dodatek do stroju biurowego. Czarny garnitur jest też podstawą ślubnej stylizacji.

Która koszula pasuje do czarnego garnituru?

Najważniejszą kwestią jest dobór koszuli pod czarny garnitur. Jaka koszula będzie tu najodpowiedniejsza? Ważne jest, aby przestrzegać kilku punktów:

• Stylizacja powinna składać się z trzech podstawowych kolorów, nie więcej.

• Rękaw koszuli powinien być nieco dłuższy niż rękaw marynarki. Na oficjalne okazje lepiej wybrać modele ze spinkami lub marynarki z podwójnym mankietem.

Czarny garnitur ślubny i biała koszula to klasyczne, najpopularniejsze rozwiązanie.

Co jeszcze pasuje, jeśli chodzi o czarny garnitur? Jaka koszula tu będzie właściwa? Białą koszulę można uzupełnić kolorowym krawatem. Uniwersalny zestaw doskonale łączy się z ciepłymi, pastelowymi tonami. Odcienie piasku, beżu, jasnożółtego, różu są idealne pod czarny garnitur ślubny. Pod garnitur możesz też założyć bladozieloną lub jasnozieloną koszulę, która również będzie wyglądać efektownie i świeżo.

Czarny garnitur na wesele

Czarny garnitur – jaki krawat jest odpowiedni?

Ciemne kolory należy traktować z dużą ostrożnością. Koszula i marynarka w tym samym odcieniu kojarzą się z żałobą. Ani szary, ani brązowy krawat nie pasuje pod czarny garnitur. Jednak błękit i głęboka zieleń będą oryginalnym i odpowiednim dodatkiem do zestawu. Co jeszcze pasuje pod czarny garnitur? Jaki krawat dobrać? Warto powstrzymać się od łączenia tak eleganckiego i surowego typu ubioru z krawatami ozdobionymi dużymi wzorami i jasnymi nadrukami.

Co zaś zrobić, jeśli chcesz nieco odejść od klasycznych rozwiązań, a jednocześnie włożyć czarny garnitur? Jaki krawat wtedy wybrać? Krawat będzie dobrze wyglądał tylko wtedy, gdy nie będzie zbyt wąski ani zbyt szeroki. Szerokość krawata powinna być zbliżona do szerokości klap marynarki. Z kolei szerokość klap powinna być dopasowana do szerokości ramion. Jednocześnie, choć czerń świetnie komponuje się z całą paletą barw, nie można sobie pozwolić na wybór koloru przypadkowego. Jeśli zatem chcesz odejść nieco od klasycznych kanonów mody, to kontrastowe połączenie czerni i czerwieni wygląda bardzo stylowo i oryginalnie.

Czarny garnitur – jakie buty będą pasować?

Garnitur męski zawsze wygląda korzystnie, jeśli jest harmonijnie uzupełniony odpowiednimi butami. Co włożyć, jeśli zdecydowaliśmy się na czarny garnitur? Jakie buty są najlepszym wyborem? Najpopularniejszą opcją jest czarna marynarka, spodnie i czarne buty. Sprawdzają się tu raczej klasyczne buty.

Co jeszcze się sprawdza w stylizacji gdzie główną rolę gra czarny garnitur? Jakie buty i w jakim kolorze mogą stanowić alternatywę? Muszę cię rozczarować. Czarny garnitur męski będzie dobrze komponował się tylko z butami w tym samym kolorze. Czyli np. brązowe buty nie będą dobrze pasować do czarnego garnituru, niezależnie od tego, czy wybierzesz jasny, czy ciemny odcień butów. Pod tym względem wymagania modowe są bezlitosne i w przypadku czarnego garnituru nie przewidują żadnych kompromisów.