Jak założyć spinki do koszuli na wesele? Jakie spinki do koszuli wybrać?

Tradycyjnie wygląd pana młodego na weselu uzupełniają spinki do mankietów. Na co dzień takie dodatki są rzadko spotykane, ale przygotowując się do dnia ślubu, będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby dokładnie dopracować wszystkie szczegóły stylizacji. Spinki do mankietów mogą być w formie biżuterii lub być wykonane z kamieni szlachetnych, metali.

Jak wybrać i jak założyć spinki do koszuli?

Przed zakupem spinek warto zdecydować się na garnitur, pod którym będziesz je nosić. Dokładnie przeanalizuj pozostałe akcesoria swojego wizerunku, a dopiero potem zacznij szukać spinek do mankietów. Zgodnie z zasadami etykiety spinki do mankietów dobiera się przede wszystkim do pierścionka, zegarka, bransoletki, krawata. Musisz też wiedzieć jak założyć spinki do koszuli.

Spinki powinny być mocno zamocowane na mankietach. Spinki najczęściej noszone są do klasycznej koszuli, która posiada podwójny mankiet, widoczny spod założonej na nią marynarki. Ten powinien wystawać tylko na kilka centymetrów. Zanim jednak dowiemy się jak założyć spinki do koszuli, powinniśmy zdecydować się na ich model. Najczęściej spinki są:

• Symetryczne. Są bardziej praktyczne, wygodne, funkcjonalne.

• Asymetryczne - przód spinki jest ozdobą, a tył zapięciem.

Jak nosić i jak zapiąć spinki do koszuli?

Przede wszystkim wybierz koszulę z francuskim mankietem, gdzie zamiast guzików są rozcięcia z każdej strony. Jeśli nie wiesz jak zapiąć spinki do koszuli, postępuj zgodnie z instrukcjami:

• Delikatnie i równomiernie odwiń mankiety.

• Łączymy ze sobą otwarte krawędzie mankietów.

• Łączymy otwory, które powinny znajdować się na tej samej linii.

• Wkładamy spinki.

• Część dekoracyjna, z ramionami opuszczonymi wzdłuż ciała, powinna znajdować się na zewnątrz.

To jak zapiąć spinki do koszuli zależy też od ich konstrukcji. Tradycyjnie nosi się spinki na koszuli z podwójnym mankietem lub na koszulach z pojedynczym mankietem bez guzików. Są wówczas wyraźnie widoczne tylko podczas podnoszenia i zginania ramienia. Mankiet powinien wystawać spod rękawa marynarki maksymalnie na 3 cm.

Spinki do koszuli ślubne

Jak wybrać spinki do koszuli ślubne?

Wybierając spinki do koszuli ślubne, zwróć uwagę na metal, z którego są wykonane. Metal powinien być taki sam jak materiał pierścionka, bransoletki, klipsa. Nie należy wybierać zbyt jaskrawych kolorów, ponieważ jest to uważane za oznakę złego smaku. Spinki do koszuli ślubne mogą mieć różne mechanizmy zaczepu. Najbardziej popularne jest obrotowe zapięcie typu pin, które zostało wynalezione w 1924 roku. Jednak można też znaleźć spinki ze sztywnym tylnym i przednim zaczepem, czy na łańcuszku.

Do czego pasują spinki do koszuli z grawerem?

Spinki do koszuli mogą mieć różne formy. Jeśli wolisz klasykę, lepiej zdecydować się na prostokątne spinki do mankietów z kamieniem lub bez. W przypadku bardziej nieformalnego stylu odpowiednie są owalne lub okrągłe akcesoria. Uniwersalnym wyborem są spinki do koszuli z grawerem. Weź pod uwagę również kształt innych detali obrazu, na przykład, jeśli nosisz zegarek z kwadratową tarczą, kwadratowe spinki do mankietów doskonale uzupełnią stylizacje. Z kolei spinki do koszuli z grawerem będą pasować do klasycznych stylizacji, białych koszul, ale też wesela w stylu vintage.