Jaka koszula na wesele jako gość?

Ślub to uroczystość, podczas której wszystko powinno być idealne. Dotyczy to przede wszystkim wyglądu zarówno panny młodej, jak i pana młodego. I w tym przypadku każdy element garderoby odgrywa rolę. Przyjrzyjmy się, jak wybrać koszulę męską na to ważne wydarzenie, aby wyglądać perfekcyjnie.

Jaka koszula na wesele jako gość – dobieramy odpowiedni materiał

W dużej mierze to od charakteru imprezy zależy, jaka koszula na wesele jako gość wybierzemy. Przede wszystkim kupując koszulę, należy zwrócić uwagę na jakość materiału. Powinna być wykonana z naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Jednocześnie nie musisz kupować drogiej koszuli od wybitnych projektantów. Z łatwością znajdziesz wysokiej jakości ubrania ze średniego przedziału cenowego. Jednocześnie nie należy zbytnio oszczędzać na zakupie koszuli. W końcu można ją założyć nie tylko na wesele, ale także na inne uroczyste okazje, a także ważne spotkania biznesowe.

Jaka koszula na wesele jako gość będzie odpowiednia pod kątem stylu? Męskie koszule występują w następujących rodzajach i stylach:

• Klasyczna (dopasowany lub prosty krój).

• Z kołnierzem lub bez.

• Z mankietami na spinki lub z guzikami.

Koszula na ślub dla gościa – zwróć uwagę na kołnierzyk

Należy pamiętać, że wybierając koszulę z mankietami na spinki, długość jej rękawów powinna wynosić około 2-3 cm poniżej rękawów marynarki. Koszula na ślub dla gościa powinna być widoczne. Podobnie jak spinki do mankietów. Jeśli chodzi o przód koszuli, zwykle nosi się ją z muszką.

Szczególną uwagę należy zwrócić na kołnierz koszuli. Jak określić jego wielkość? Między szyją a kołnierzem powinna być niewielka szczelina (około 1 cm). Musi przylegać do szyi, ale nie być zbyt ciasna. Koszula na ślub dla gościa nie powinna mieć zbyt szerokiego kołnierzyka. Łatwiej będzie wtedy dopasować pod nią krawat.

Należy zaznaczyć, że wybór kołnierzyka na koszuli zależy od tego, czy nosisz zwykły krawat, czy muszkę. Najczęstszymi typami w tym przypadku są:

• Stójka. Taki kołnierz doskonale uzupełni nie tylko klasyczny garnitur czy smoking, ale nawet frak.

• Kołnierzyk „Kent”. Gatunek ten charakteryzuje się niewielkim rozmiarem i spiczastymi krawędziami. Kołnierzyk kent świetnie będzie wyglądał z krawatem.

mężczyzna w koszuli

Jaki kolor powinna mieć koszula na wesele dla gościa?

Jeszcze niedawno koszule na ślub były wyłącznie białe. Wynika to z faktu, że taki odcień jest uważany za neutralny i pasują do niego prawie wszystkie odcienie. Jednak obecne koszula na wesele dla gościa, może być dowolnego koloru. Możesz wybrać koszulę, która będzie pasować do odcienia sukni twojej towarzyszki (na przykład niebieski, czerwony lub kremowy) lub niektórych elementów jej dekoracji. Ponadto w niektórych przypadkach koszula na wesele dla gościa może być efektownym dodatkiem do bukietu (mieć kolor brzoskwiniowy, różowy, fioletowy itp.).

Jaka koszula na ślub jako gość, jeśli chodzi o styl?

Uważaj na projekty i wzory na koszulach. Styliści zalecają, aby nie dać się ponieść tu zbytniej fantazji, ponieważ trudno je połączyć z marynarką. Wyjątkiem są jasne koszule w cienkie paski. Jeśli zastanawiasz się jaka koszula na ślub jako gość, to unikaj modeli z kieszeniami. Sprawiają, że koszula jest mniej formalna i bardziej nadaje się do noszenia na co dzień.

Decydując jaka koszula na ślub jako gość, musisz wziąć pod uwagę akcesoria. Przy wyborze dodatkowych elementów garderoby, weź pod uwagę kolor koszuli i marynarki. Nie powinieneś wybierać krawatów różniących się kilkoma tonami od koszuli.