Jakie okrycie wierzchnie do sukni ślubnej?

Co zrobić, jeśli w trakcie ślubu nagle zrobi się chłodno? Taka sytuacja jest możliwa, nawet kiedy uroczystość odbywa się latem. Dlatego warto wcześniej przemyśleć, co założyć na suknię ślubną.

Co na ramiona do sukienki ślubnej?

Kiedyś na takie okazje panny młode nosiły bolerko. Te zostało jednak zastąpione nowocześniejszymi elementami garderoby. Bardzo modna jako okrycie do sukni ślubnej, jest skórzana kurtka. Możesz nanieść na nią tematyczne napisy i urocze rysunki, które sprawią, że skórzana kurtka będzie idealnym uzupełnieniem delikatnego wizerunku panny młodej. Ten model odzieży wierzchniej doskonale sprawdzi się na weselu wiosną lub jesienią, kiedy pogoda jest bardzo kapryśna.

Inne popularne okrycie wierzchnie do sukni ślubnej to juta. To kolejna opcja, która idealnie wpisuje się w wizerunek nowoczesnej panny młodej, dla której ważne jest, aby wyglądać stylowo i oryginalnie. A jeśli jutę dodatkowo ozdobi tematyczny napis, perełki lub frędzle, to masz pewność, że będziesz wyglądać oryginalnie. Takie okrycie do sukni ślubnej, uzupełniają odpowiednie buty ślubne i dodatki.

Co zamiast bolerka do sukni ślubnej?

Idealnym rozwiązaniem jest etola do sukni ślubnej / szal do sukni ślubnej. Nie tylko są bardzo wygodne, ale też eleganckie i co najważniejsze będą pasować do każdej sukni ślubnej. Co więcej, etola do sukni ślubnej / szal do sukni ślubnej łatwo założyć i tak samo szybko je schować, jeśli pogoda nagle się poprawia.

Szukasz lżejszej, ale modnej opcji? Zwróć uwagę na kurtkę bomberkę, najlepiej w jasnej palecie. Jest idealna dla Panny Młodej planującej jesienny ślub. Takiemu elementowi odzieży wierzchniej można również nadać tematyczny charakter za pomocą napisów, haftów lub cekinów rozsianych po całej kurtce bomberce. Tego typu okrycie wierzchnie do sukni ślubnej nie pasuje jednak do bufiastych i zabudowanych modeli sukienek.

Możesz też użyć dzianinowego kardiganu. Ten element ubioru może być albo biały, albo kremowy, pasujący do sukni, albo kontrastowy: czerwony, żółty lub niebieski – wszystko zależy od kolorystyki ślubnej. W każdej z tych opcji panna młoda będzie wyglądać po prostu świetnie.

Okrycie do sukni ślubnej

Co założyć na suknię ślubną, gdy jest zimno?

Bardzo modnym elementem stał się kardigan ślubny. Taki element garderoby uszyty jest ze zwiewnego tiulu i koronki lub delikatnego jedwabiu, dlatego najczęściej wybierany jest na wesele wiosną, jesienią lub chłodnym latem. Czasami okrycie do sukni ślubnej na zimę tego typu jest wykonane z gęstego materiału. Z kolei modny żakiet o swobodnym kroju najlepiej pasuje do sukni ślubnej w stylu syreny lub płaszcza.

Dobierając okrycie do sukni ślubnej na zimę, weź pod uwagę następujące zasady:

• Ogólna zasada brzmi: im bardziej efektowny strój panny młodej, tym prostszy powinien być strój wierzchni. Ponadto elementy na sukni ślubnej i górnym elemencie garderoby powinny idealnie ze sobą współgrać, np. powinny mieć te same detale: koronki, koraliki itp.

• Odważna skórzana kurtka nie nadaje się na klasyczną uroczystość. To samo dotyczy palety ślubnej: jeśli chcesz założyć kolorową odzież wierzchnią, wybierz ją tak, aby współgrała z kolorystyką uroczystości, co powinno być widoczne również w dodatkach: bukiecie, butach itp. W przeciwnym razie lepiej dobrać płaszcz lub pelerynę do stroju.