Koszula na wesele - krótki czy długi rękaw?

Garnitur już wybrany, czas znaleźć idealną koszulę na wesele. Koszula z krótkim rękawem nie jest automatycznym wyborem, jeśli chodzi o tego typu uroczystość. Jednak jeśli odpowiednio ją dobierzemy, to może stać się atutem stylizacji.

Jaka powinna być koszula z krótkim rękawem na wesele?

Zacznijmy od tego, jakiego modelu nie należy nosić. Biała, luźna koszula z krótkimi rękawami wsunięta w spodnie to najgorszy przykład stroju ślubnego. Znacznie lepsza jest już koszula z długimi rękawami, które można podwinąć po oficjalnej części imprezy. Jeśli ma to być koszula z krótkim rękawem na wesele, to doskonałym wyborem jest koszula męska slim fit, idealnie dopasowana do twojej sylwetki. Za nieśmiertelnego klasyka uważa się model z prostym kołnierzykiem. Niebieska koszula na wesele również byłaby świetnym rozwiązaniem. Możesz wybrać koszulę z małym nadrukiem, ale musisz uważać, aby nie przesadzić. Aby czuć się komfortowo podczas imprezy, postaw na model wykonany z wysokiej jakości materiału. Najlepszym wyborem będzie bawełniana koszula z krótkim rękawem na wesele, bez żadnych ozdobnych dodatków.

Koszula na wesele z krótkim rękawem – jak ją nosić?

Koszula z krótkim rękawem to jeden z najbardziej kontrowersyjnych elementów męskiej garderoby. Nosić czy nie nosić? A jeśli nosić, to, jak i z czym? I czy koszula na wesele z krótkim rękawem w ogóle istnieje?

Tak, to połączenie jest możliwe. Choć zgodnie z powszechnie przyjętą etykietą, koszula z krótkim rękawem nie powinna być noszona ani do garnituru, ani do krawata, to przyjmując biznesowy dress code, dopuszcza się takie połączenie. Warunkiem jest nieformalna marynarka i takie same spodnie. Jednak najbardziej akceptowalna opcja to koszula na wesele z krótkim rękawem bez marynarki i bez krawata.

koszula krawat

Koszula z krótkim rękawem i dress code

Firmowy dress code dopuszcza sytuacje, gdy w czasie upałów pod garniturem można założyć koszulę z krótkim rękawem i krawat, ale nie można zdjąć marynarki. W krajach południowych korporacyjny dress code może obejmować połączenie krawata i koszuli z krótkimi rękawami bez marynarki. Jest to jednak cecha regionalna i dotyczy co do zasady zwykłych pracowników. W każdym z tych przypadków koszula z krótkim rękawem noszona jest z nieformalną, lekką marynarką i najczęściej bawełnianymi spodniami. Taka koszula z krótkim rękawem powinna być odpowiednikiem koszulki Polo. Jest na tyle elegancka, że nadaje się na uroczystość typu wesele, ale jednocześnie nie należy do formalnych elementów garderoby.

Jak nosić koszulę z krótkim rękawem i zachować elegancje

Gdy wybierzemy już swój model, należy zaznajomić się z tym, jak nosić koszulę z krótkim rękawem. Koszula powinna podkreślać sylwetkę mężczyzny, ale nie przylegać do niej. Jednocześnie nie może to być koszula w stylu oversize.

To jak nosić koszule z krótkim rękawem zależy od charakteru wydarzenia. Długość rękawa musi być powyżej łokcia. Jeśli rękaw jest wąski, jego optymalna długość sięga do połowy bicepsa. Krótkie rękawy, podobnie jak długie rękawy, można podwinąć. Zbyt szerokie rękawy nie dodają stylu.