Wygolone boki – fryzury damskie na wesele i nie tylko

Sposobów na wyrażenie siebie współczesne kobiety mają naprawdę mnóstwo, jednym z nich jest fryzura. Damskie fryzury są obecnie niezwykle różnorodne, są wśród nich zarówno ponadczasowe fryzury, które mimo upływu lat nie starzeją się i są modne mimo zmieniających się trendów, nie brakuje też eleganckich i oryginalnych. Tak duża różnorodność sprawia, że niezależnie od tego, czy masz krótkie, półdługie, czy długie włosy, na pewno wybierzesz fryzurę, w której będziesz się czuła naprawdę dobrze.

Jaka jest historia damskich fryzur?

Historia damskich fryzur sięga starożytności, oczywiście ówczesne fryzury nie przypominały tych współczesnych. W starożytnym Egipcie kobieta, która chciała szykownie wyglądać nosiła proste, sięgające do ramion włosy i grzywkę, była to fryzura, którą dzisiaj nazywamy „na Kleopatrę”. Z kolei w starożytnym Rzymie inne fryzury nosiły panny, a inne mężatki – zamężne kobiety nosiły na głowie kunsztowne, ozdobione klamrami konstrukcje, pany upinały włosy bardziej prosto. W czasach starożytnych popularnością cieszyły się również loki. Na przestrzeni wieków damskie fryzury ulegały oczywiście różnym metamorfozom, w średniowieczu fryzury był proste i skromne,  w okresie baroku z kolei były niezwykle wymyślne, wysokie i bogato zdobione. W pierwszej połowie XIX wieku zapanowała moda na krótkie i gładkie fryzury, długie włosy powróciły dopiero w drugiej połowie tego stulecia. Moda na krótkie włosy powróciła w latach dwudziestych XX wieku, dzisiaj panie mają do wyboru mnóstwo mniej lub bardziej wymyślnych fryzur, wybranie tej idealnej nie stanowi problemu.

Czym charakteryzuje się fryzura z wygolonym bokiem?

Fryzury damskie z wygolonym bokiem w modzie damskiej po raz pierwszy pojawiły się w latach osiemdziesiątych. Moda na takie fryzury praktycznie nie zniknęła, mają się one bardzo dobrze aż do dzisiaj. Cechą charakterystyczną tej fryzury są oczywiście bardzo krótko ścięte włosy z boku, z boków głowy ścina się je na tak zwaną zapałkę, na środku głowy są zdecydowanie dłuższe. Wśród fryzur damskich z wygolonym bokiem zdecydowanie najwięcej jest tych wykonanych na krótkich włosach, ale jeśli chcesz mieć tak wystylizowane włosy, a są one długie, ta fryzura jest także odpowiednia dla Ciebie.

Damska fryzura z wygolonymi bokami

Kto może zdecydować się na fryzurę z wygolonym bokiem?

Fryzury z wygolonym bokiem nie są są odpowiednie dla każdej kobiety, nie każda będzie w tak ściętych włosach dobrze czuła. Zdecyduj się na taką stylizację, jeśli jesteś nowoczesną, silną i pewną siebie kobietą. Wygolona fryzura damska pozwoli też wyrazić Ci siebie. Do wykonania takiej fryzury nie nadaje się każdy typ włosów, zdecydowanie najlepiej takie strzyżenie prezentuje się u pań, które mogą pochwalić się miękkimi, gęstymi włosami – jeśli są one cienkie, zrezygnuj z niej, część głowy, która zostanie wystrzyżona na zapałkę będzie wyglądała zbyt nago. Wygolona fryzura damska najlepiej prezentuje się u pań, które mają podłużne albo okrągłe rysy twarzy.  Zrezygnuj z tej fryzury, jeśli masz odstające uszy, borykasz się z problemami na skórze głowy, masz siwiejące włosy. Bardzo krótkie fryzury damskie z wygolonymi bokami źle wyglądają także u tych pań, które farbują włosy na kolor, który znacznie się różnić od ich naturalnego odcienia.

Nie tylko fryzury z wygolonymi bokami

Bardzo krótkie fryzury damskie z wygolonymi bokami to tylko jedna z propozycji, jeśli marzysz o takiej fryzurze, do wyboru masz także takie z wygolonym tyłem. Podobnie, jak fryzura z wygolonymi bokami, także ta z wygolonym tyłem to propozycja dla odważnych i pewnych siebie pań. Krótkie fryzury z wygolonym tyłem głowy są odpowiednie nie tylko dla młodych kobiet, mają odmładzającą moc, a to znaczy, że możesz się na taką fryzurę zdecydować po pięćdziesiątych urodzinach.  Krótkie i wygolone z tyłu włosy optycznie wysmuklają twarz, na taką fryzurę możesz zdecydować się, jeśli masz okrągłe rysy twarzy. Krótkie fryzury z wygolonym tyłem głowy mają wiele wariantów, jednym z bardziej gorących trendów jest hair tatoo – jako pierwsze trend ten pokochały mieszkanki Stanów Zjednoczonych, później dotarł do Europy, a więc również do Polski. Tatuaże na włosach przyjmują niezwykle różnorodne formy, ograniczeniem jest tutaj w zasadzie tylko wyobraźnia. Możesz zdecydować się na proste linie albo wzory geometryczne, modne są również kwiaty i zwierzęta. Pamiętaj, że włosy zarówno z tyłu, jak i boków głowy będą szybko odrastać, oznacza to, że salon fryzjerski będziesz musiała odwiedzać regularnie, gdyż inaczej Twoja fryzura nie będzie dobrze wyglądać.