Oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów

Weselny bukiet to atrybut każdej uroczystości, od urodzin po rocznicę i wesele. Jednak coraz więcej par decyduje się prosić swoich gości, aby zrezygnowali z tradycyjnych kwiatów na rzecz bardziej praktycznych upominków.

Czy warto wręczyć oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów?

Historia wręczania bukietów ewoluowała przez wieki. Najpierw istniała tradycja wręczania pięknych roślin, służyły one do ozdabiania fryzury lub stroju pomieszczeń przeznaczonych do celebrowania uroczystych wydarzeń. Następnie każdy kolor nabrał swojego szczególnego znaczenia, w średniowieczu kwiaty stały się kultowymi atrybutami o szczególnym znaczeniu, pojawił się kult i język kwiatów, bukiet stał się środkiem przekazywania informacji, emocji, uczuć. Następnie wykształciła się tradycja wręczania bukietów kwiatów nowożeńcom. Ta coraz częściej jest zastępowana przez oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów. Goście weselni coraz chętniej wybierają książki, wino, a nawet ubrania dziecięce jako oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów.

Zabawki dla dzieci - oryginalny prezent na ślub

Kwiaty cięte, mimo całego swojego piękna i uroku, mają niestety bardzo dużą wadę – szybko więdną i są niepraktyczne. W najlepszym przypadku mogą wytrzymać w wazonie przez siedem dni. Jeśli jest ich dużo, nie bardzo wiadomo co z nimi zrobić, zwłaszcza, kiedy wesele odbywa się poza domem.Nowożeńcy często chcą dzielić się swoim szczęściem z całym światem, a nie tylko gośćmi. Dlatego w ostatnich latach popularny stał się tak oryginalny prezent na ślub, jak zabawki dla dzieci, które para młodych zawozi następnie do domu dziecka. Podobnie oryginalny prezent na ślub, to karma dla zwierząt, która z kolei odwożona jest do schroniska dla zwierząt.

Prezenty ślubne

Jak wybrać kreatywny prezent na ślub?

Jeśli naprawdę kochasz kwiaty, możesz zrezygnować z ciętych bukietów i wręczyć młodym rośliny w doniczkach. Mogą być równie piękne, jak bukiety, ale z pewnością „przewyższą” je trwałością. Popularne kwiaty w doniczkach to np. orchidea, draceny, alocasia, gardenia, vriesia, hiacynt, hibiskus, kamelia, monstera, fiołek i wiele innych.

Jeśli panna młoda jest w ciąży, możesz zdecydować się na tak kreatywny prezent na ślub jak ubrania dla maluszków. Mniej kreatywny prezent na ślub to oczywiście pieniądze. Warto jednak wspomnieć, że bardzo wiele par ceni sobie ten rodzaj podarunku.

Oryginalne i nowoczesne prezenty ślubne

Jeśli kwiaty są tylko symbolicznym prezentem, to możesz je zastąpić zwyczajną zdrapką lub kuponem lotka. Któż z nas nie marzy o trafieniu głównej nagrody w loterii? Oczywiście im więcej zakupionych losów, tym większa szansa na wygraną. Takie nowoczesne prezenty ślubne są tanie, a jednocześnie z humorem i na pewno zostaną docenione przez młodych.

Za eleganckie, nowoczesne prezenty ślubne z gustem uważa się książki. Młodzi mogą poprosić gości o podarowanie książek ich ulubionych autorów, których nie mają w domowej bibliotece. Podobnym prezentem jest butelka wina. Dla wielu nowożeńców to prezent zbliżony w symbolice do kwiatów, a jednocześnie praktyczniejszy.