Czarna sukienka na wesele - czy wypada taką ubrać?

Wesele to radosne wydarzenie zarówno dla samych nowożeńców, jak i dla ich gości, którzy mają zaszczyt być obecni na tej uroczystości. Szczególny format imprezy implikuje pewien dress code. Wybierając strój na tę uroczystość, jednakowo młodzi, jak i goście mogą mieć pewne wątpliwości, w co się ubrać.

Czarna sukienka na wesele – czy to wypada?

Jednym z najczęstszych pytań zadawanych zarówno przez zaproszonych gości, jak i samych nowożeńców jest to, czy ten ciemny kolor pasuje na wesele? Ten z jednej strony należy do klasyki i pasuje niemal każdemu, z drugiej może kojarzyć się z wydarzeniem żałobnym.

Niektórzy przyjmują, że kolor czarny jest swego rodzaju personifikacją żałoby, smutku i żalu, więc może być co najmniej nieodpowiedni na uroczyste i radosne wydarzenie, jakim jest ślub. Zatem jeśli zastanawiasz się, czy czarna sukienka na wesele będzie odpowiednia, zastanów się jak odbierze taką stylizacje, twoja rodzina i przyjaciele.

Z punktu widzenia etykiety kolor ten bardzo pasuje wielu osobom, ukrywa mankamenty i podkreśla zalety sylwetki. Czarna sukienka na wesele nie powinna być jednak zbyt jednolita i monotonna. Styliści polecają do niej jasne dodatki. Na przykład dodając do sukienki czerwone buty i kopertówkę, stylizacja błyśnie zupełnie nowymi kolorami, nabierze pikantnego i czarującego wyglądu.

Czarna sukienka z cekinami na wesele – dlaczego nie?

Jeśli w przypadku pana młodego czerń to swego rodzaju klasyka w świecie mody ślubnej, to czarna sukienka z cekinami na wesele budzi wiele kontrowersji. W rzeczywistości czarny to tylko kolor. Nie doszukuj się w sukience ukrytych podtekstów. Może to być ulubiony kolor panny młodej. We współczesnym świecie, w którym nie można już nikogo zaskoczyć klasyką, czarna sukienka z cekinami na wesele nie jest rzadkością. Na tle klasycznych modeli czarne sukienki wyglądają bardzo odważnie, a przez to pięknie.

czarna sukienka

Kiedy pasować będzie czarna sukienka w kwiaty na wesele?

Czarny kolor będzie odpowiedni nie tylko wtedy, gdy myślisz o przyjęciu w gotyckim lub barokowym stylu. Czarna sukienka w kwiaty na wesele będzie odpowiednia na ślub w małym gronie lub jeśli jednego dnia rejestrujesz się w urzędzie stanu cywilnego, a uroczystość przenosisz na inny termin. W tym przypadku panna młoda w czarnej sukni ślubnej może wyglądać jeszcze bardziej elegancko niż w bieli.

Czarna sukienka w kwiaty na wesele powinna być uzupełniona akcesoriami. Najbardziej udane kombinacje to czerń i srebro, złoto, czerwień. Niewskazane są jednocześnie odcienie takie jak kwaśna zieleń lub niebieski. Przykładem jest ślubny wizerunek piosenkarki Tiny Turner.

Czarna sukienka na wesele plus size – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na czarną sukienkę, ważne jest, aby wybrać odpowiednie akcesoria:

• Nie każdy welon będzie pasował do czarnej sukni. Optymalnym dodatkiem jest klasyczny minimalistyczny welon średniej długości wykonany z cienkiego tiulu.

• Puszysta czarna sukienka na wesele plus size w stylu księżniczki już sama w sobie wygląda imponująco, więc nie obciążaj jej dodatkowo welonem.

• To samo dotyczy tiar. Działa tu zasada: „Im mniej, tym lepiej”.

Czarna sukienka na wesele plus size doskonale komponuje się z rękawiczkami w czarnym lub czerwonym kolorze.