Prośba o świadkowanie – jak poprosić o świadkowanie na weselu?

Istnieją wiele sposobów, aby poprosić kogoś, by był świadkiem na twoim ślubie. Coraz więcej par decyduje się na zaproszenie niespodziankę, zamiast tradycyjnego zaproszenia ustnego.

Prośba o świadkowanie dla niej – jak to zrobić w klasyczny prosty sposób

Na każdym ślubie i weselu powinni obecni być świadkowie. Najczęściej to wyjątkowi ludzie, przyjaciele, którzy znają historię waszej miłości, a dla was ich udział w tej uroczystości jest kluczowy. Dlatego zasługują na specjalne spersonalizowane zaproszenie. Istnieje wiele oryginalnych sposobów na poproszenie o bycie świadkiem na waszym ślubie.

Prosta prośba o świadkowanie dla niej to dodatkowa karta w zaproszeniu na ślub. Możesz stworzyć niestandardowy projekt zaproszenia lub dodać własny podpis, umieszczając propozycję w małej kopercie z notatką „Czy chcesz być naszą świadkową?” i dołączając ozdobne detale, takie jak serpentyna i konfetti, aby było zabawniej.

Prośba o świadkowanie dla niej może być sformułowana w postaci filmu. Nakręć krótki film, w którym prosisz daną osobę, aby została twoją świadkową.

Jak zapytać - czy zostaniesz moją świadkową

Jeśli chodzi o prezent, który naprawdę wzrusza, zdjęcia mogą być jednym z najlepszych sposobów podzielenia się dobrą nowiną, którą zamierzasz przekazać rodzinie i przyjaciołom. Stwórz album, który zawiera wspólne zdjęcia dokumentujące wasze najlepsze wspomnienia. Na samym końcu umieść napis – czy zostaniesz moją świadkową?

Możesz sobie też zrobić selfie z małym napisem z wiadomością: „Zostałaś wybrana na świadka na naszym ślubie, zgadzasz się?”. Następnie wyślij go do zainteresowanej osoby i czekaj na odpowiedź. W innej wersji odwiedź swoją przyjaciółkę z czymś słodkim. Babeczka czy ciastka powinny zawierać w sobie karteczkę z napisem – czy zostaniesz moją świadkową?

Para młoda i świadkowie weselni

Prośba o świadkowanie dla niego – jak zaprosić najlepszego przyjaciela na ślub?

Innym pomysłem na to, jak zaprosić kogoś na świadka, jest długopis, którym będzie musiał podpisać się na akcie małżeństwa w dniu ślubu. A na tym długopisie może być umieszczony napis: „Będziesz świadkiem wielkiego dnia”.

Jednym z popularniejszych pomysłów jest zdrapka. Oczywiście pod warstwą do zdrapania jest prośba o świadkowanie dla niego. Ewentualnie po prostu zaproś przyszłych świadków na obiad i podczas toastu podkreśl, co dla ciebie znaczy wasza przyjaźń, a następnie skorzystaj z okazji i zaproś ich, aby zostali świadkami na twoim ślubie. Taka prośba o świadkowanie dla niego może być mniej lub bardziej uroczysta.

Jak zapytać - czy zostaniesz moim świadkiem?

Inną opcją zawiadomienia świadków jest wysłanie im do domu butelki wina z kartką, na której umieść napis: „Wypijmy za jeszcze więcej wspólnych chwil: czy zostaniesz moim świadkiem?” Możesz też oczywiście osobiście przyjść z butelką wina. Jeśli chcesz, aby zaproszenie było bardziej oryginalne, zaproponuj swojemu przyjacielowi wypad za miasto czy wycieczkę. Możecie na przykład wyjechać na męski wyjazd na ryby lub udać się na mecz, gdzie zapytasz, czy zostaniesz moim świadkiem?