Jaki welon ślubny z koronką wybrać?

Wiele kobiet decyduje się na welon ślubny ozdobiony koronką. Jak powinien wyglądać tego typu welon i na co zwrócić uwagę?

Welon ślubny z koronką – zrób go sama

Welon z koronką jest jednym z głównych trendów w zdobieniu welonu ślubnego. Koronka może mieć absolutnie dowolną szerokość, najważniejsze jest to, że oryginalnie uzupełnia wizerunek panny młodej. Możesz zrobić welon ślubny z koronką własnymi rękami, korzystając z naszych instrukcji.

• Aby własnoręcznie wykonać welon ślubny z koronką, będziesz potrzebować: gotowej koronki, tiulu (138x138 cm), wstążki satynowej (10,5 cm), nici, nożyczek, grzebienia, kleju do tkanin.

• Wykonaj na papierze wzór welonu, a następnie przenieś go na tkaninę.

• Zszyj gotową koronkę tak, aby odległość od niej do krawędzi welonu wynosiła 1 cm, a następnie odetnij nadmiar materiału nożyczkami. Aby koronka lepiej przylegała do tiulu, przyklej wystające elementy klejem do tkanin.

• Przyszyj grzebień do welonu. Możesz ozdobić go kryształkami lub koralikami, w zależności od swoich potrzeb. Dodatkowo haft na welon można wykorzystać jako ozdobę.

Welon z koronką długi – kiedy będzie odpowiedni?

Welon tuż nad kolanami najlepiej nadaje się do stosunkowo krótkich sukienek, całkowicie je zakrywając. Warto wziąć pod uwagę, że im bardziej ozdobiony welon, tym więcej uwagi będzie wymagał. Welon z koronką długi na 180 cm to opcja do każdej sukni ślubnej bez trenu. Wygląda elegancko i „królewsko”. Do dopasowanych sukienek pasuje welon z koronką długi i z trenem. Przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na harmonijne połączenie wystroju welonu z trenem samej sukni.

Welon długi 300 cm i dłuższy jest wybierany głównie do sesji zdjęciowych i spaceru po dywanie. Idealnie komponuje się z obszernymi sukienkami.

Długi welon ślubny z koronką

Jak stylizować welon z koronką krótki?

Najkrótszy welon, nie jest dłuższy niż do wysokości podbródka. Z jego pomocą skupisz uwagę na efektownej szyi lub stworzysz odważną kreację ślubną. Welon z koronką krótki do 50 cm sięga linii ramion. Tę opcję można zastosować w przypadku sukienek z większym biustem, modeli z wyraźnie zaznaczoną talią lub pięknym tyłem. Welon tej długości pasuje do większości kobiet i można go uznać za optymalny. Z kolei welon z koronką krótki 65 cm to odległość od czubka głowy do łokcia. Ta opcja jest idealna do sukienek z obszernymi spódnicami, ponieważ nie pokrywa się z głównym akcentem - efektowną spódnicą.

Welon z delikatną koronką – co jeszcze warto wiedzieć?

Wybierając welon do sukni, ważne jest, aby wybrać kluczowy punkt głównego stroju, który należy podkreślić dodatkiem. Nowoczesne modele sukienek będą wymagały dodatkowo stylowego welonu lub dodatku, który go zastępuje. W przypadku sukienek o określonym stylu welon z delikatną koronką musi do nich pasować. Oprócz tego welon z delikatną koronką pasować będzie oczywiście do koronkowej sukni. W przypadku skomplikowanych, drapowanych lub mocno zdobionych sukienek należy zastosować prosty welon bez dodatków. Suknia ślubna i welon powinny wyglądać efektownie w połączeniu. Niewłaściwe jest ocenianie ich osobno – Stylizacja powinna wyglądać jak jedna całość.