Rustykalny bukiet ślubny – Jakie kwiaty w stylu rustykalnym do bukietu ślubnego?

Co jest dziś stylowe, modne? Oczywiście wesele w stylu rustykalnym. A ślub w takich okolicznościach wymaga specjalnego bukietu.

Jaki powinien być bukiet ślubny rustykalny boho?

Uroczystość w stylu rustykalnym oznacza kombinację stylów, takich jak rustykalny, country, eko i prowansalski. Rustykalne bukiety ślubne są zaś nieodłącznym elementem tego typu ślubu. Z reguły takie bukiety wyglądają prosto, pięknie, skromnie i kolorowo. Ta integralna część ślubnego wizerunku Panny Młodej, zgodnie ze stylem rustykalnym, powinna być wykonana w kolorystyce żółtego, brązowego, zielonego, niebieskiego, fioletowego i delikatnego różu, pastelowych odcieni. Ślub w stylu rustykalnym najlepiej przeprowadzać latem i wiosną, gdy pozwala na to różnorodność kwiatów i pogoda.

Jakie kwiaty na bukiet ślubny rustykalny?

Rustykalne bukiety ślubne najlepiej skomponować z roślin dzikich, leśnych i domowych. Wśród kwiatów odpowiednich na bukiet ślubny rustykalny boho znajdują się róże, piwonie, brunia, jaśmin, groszek cukrowy, lilie zamknięte, frezje, nagietki, surfia, goździki, tulipany, bzy. Pachnący i uroczy rustykalny bukiet ślubny można skomponować z niektórych z poniższej listy kwiatów polnych:

• Jaskier.

• Lawenda.

• Stokrotki.

• Koniczyna.

• Słoneczniki.

• Oset.

• Mlecze.

• Niezapominajki.

Także kłosy żyta, pszenicy i ryżu organicznie wpisują się w rustykalny bukiet ślubny, który symbolizuje dobrobyt w rodzinie, dobre zdrowie i płodność.

Rustykalny bukiet ślubny

Rustykalny bukiet ślubny – dekoracje

Rustykalny bukiet ślubny można dodatkowo udekorować. Gałęzie krzewów i drzew harmonijnie prezentują się w takich rustykalnych bukietach ślubnych. Pasują tu też liście łopianu, gałęzie jagód, słoma. Jeśli ślub odbywa się jesienią: rustykalny bukiet ślubny boho może składać się wyłącznie z jagód i owoców. Aby wzmocnić bukiet ślubny i zachować rustykalny motyw, wystarczy zwykły sznurek. Jednak do łączenia łodyg można również użyć nici dziewiarskich, grubych wstążek lnianych, płótna, mchu naturalnego, elastycznych i trwałych łodyg innych roślin.

Ozdabianie łodygi bukietu w stylu rustykalnym nie jest konieczne, ponieważ minimalizm to jeden z aspektów prostoty i skromności. Bukiet ślubny rustykalny boho nie powinien natomiast zawierać błyszczących i efektownych dodatków. Unikaj zatem broszek, kryształków, cekinów i pereł. Możesz natomiast dodać do niego np. sztuczne motyle, ptaki i biedronki. Kokardki i koronki nie są bezwzględnie zakazane, ale należy je ostrożnie dodawać do kompozycji.

Zrezygnuj także z symetrycznych, zaplanowanych stylizacji bukietu. Celowa nieostrożność wyróżnia rustykalny bukiet. Ten powinien wyglądać jak naręcze przyniesione z łąki. W bukiecie można również uwzględnić zwykłe róże lub tulipany, ale odmiany szklarniowe należy zastąpić odmianami dzikimi. Jeśli to róża, to krzaczasta, jeśli to tulipan, to mały, leśny. Niestety taki bukiet ma jedną wadę. Najczęściej jest nietrwały. Jednak jeśli już podczas uroczystości, wsadzisz kwiaty do wody, to może on przez wiele godzin zachować swój atrakcyjny wygląd. Możesz też zasuszyć kwiaty polne.