Jak zorganizować ślub w lesie?

 

Zdecydowana większość osób decyduje się na ślub w kościele. Powodem popularności ślubów kościelnych jest między innymi ich piękna oprawa. Z roku na rok rośnie jednak liczba tych, którzy decydują się na ślub w nietypowym miejscu. Jeśli Wy także marzycie o ślubie w takim właśnie miejscu, nie ma problemu. Nowelizacja ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego zezwala na udzielnie ślubu poza kościołem bądź urzędem stanu cywilnego. Ślub w lesie jest więc jak najbardziej możliwy. Pamiętajcie tylko, aby wszelkie kwestie organizacyjne ustalić z nadleśnictwem, na terenie którego znajduje się wybrane przez Was miejsce.

Jak zorganizować ślub w plenerze?

Ślub w lesie na pewno będzie niezwykle romantyczny, ale będzie się dla Was wiązał z dodatkowymi kosztami. Do tego czeka Was więcej spraw organizacyjnych. Decydując się na ślub cywilny w plenerze, musicie udać się do urzędu stanu cywilnego, który jest właściwy z uwagi na wybrane przez Was miejsce, ustalić datę ślubu i złożyć wniosek o ślub w plenerze. Musicie również wnieść opłatę najpierw w wysokości 84 złotych, a po otrzymaniu zgody na ślub w lesie dodatkowej, która wynosi 1000 zł. Jeżeli chcielibyście wziąć ślub kościelny w lesie, to uzyskanie zgody na taki ślub jest bardzo trudne. Mało prawdopodobne jest, że taką zgodę uzyskacie.

Ślub w plenerze

Jak nazywa się ślub w plenerze?

Oprócz  ślubu kościelnego, konkordatowego i cywilnego macie do wyboru jeszcze ślub humanistyczny. Nie niesie on ze sobą żadnych skutków prawnych, a mimo to z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Na zawarcie takiego ślubu decydują się osoby, którym nie zależy zarówno na ślubie cywilnym, jak i kościelnym. Młodej parze podczas ślubu humanistycznego towarzyszy mistrz ceremonii. Humanistyczny ślub w plenerze możecie zorganizować w dowolnym dniu i o dowolnie przez siebie wybranej godzinie. Taki ślub może się odbyć w każdym wybranym przez Was miejscu.

Co zorganizować zamiast wesela?

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na ślub bez wesela. Powody takiej decyzji są bardzo różne, nie zawsze chodzi tylko o kwestie finansowe. Jeżeli zależy Wam na bardziej kameralnej uroczystości, nie musicie organizować wesela. Co zamiast wesela sprawdzi się najlepiej? Do wyboru macie kilka rozwiązań. Opcją wybieraną naprawdę często jest kameralne przyjęcie weselne dla najbliższej rodziny. Zamiast wesela sprawdzi się również uroczysty obiad. Na taki obiad możecie zaprosić rodzinę i najbliższych przyjaciół. Na obiad wybierzcie się do dobrej restauracji. Zamiast na wesele gości możecie zaprosić też na ognisko bądź grilla. Jeśli zadbacie o smaczne jedzenie, pomyślicie o napojach, to na pewno wszyscy będą się świetnie bawić. Wadą tego rozwiązania jest fakt, że można się na nie zdecydować tylko przy dobrej pogodzie. Inny pomysł to podróż we dwoje. Za pieniądze, które wydalibyście na zorganizowanie wesela możecie wyjechać w wymarzoną podróż. Możecie zdecydować również wyłącznie na ślub. Po ceremonii ślubnej nie musicie organizować nie tylko wesele, ale także żadnego przyjęcia.