Jakie kwiaty do bukietu ślubnego wybrać?

Zwyczajowo przygotowania do ślubu rozpoczyna się na kilka miesięcy przed wyznaczonym terminem. Do przyjemnych obowiązków należy wybór bukietu. To ważny atrybut uroczystości weselnej, który ożywia wizerunek i podkreśla naturalne piękno kobiety.

Jak wybrać kwiaty do bukietów - rodzaje

Przy wyborze kompozycji kwiatowej nie wystarczy kierować się wyłącznie osobistymi preferencjami młodej pary – kwiaty powinny harmonizować ze strojami nowożeńców, nawiązywać do florystycznej aranżacji sali, a także uwzględniać styl uroczystości. Nie da się jednoznacznie powiedzieć, jakie wybrać kwiaty do bukietów. Rodzaje roślin należy dobierać do stroju panny młodej – kompozycja ślubna nie powinna być zbyt jaskrawa, szczególnie przy wyborze sukienki w stylu klasycznym. Jeśli marzysz o ekstrawaganckim bukiecie, zrównoważ go mocniejszym makijażem.

Harmonia kolorów to coś, co powinno cechować kwiaty do bukietów. Rodzaje kwiatów uzależniamy od koloru sukienki. Wybierając mlecznobiałą sukienkę, należy preferować kwiatostany w delikatnych odcieniach różu, pudru i kremu. Ponadto zawsze zaleca się wybieranie kwiatów o jeden lub dwa odcienie ciemniejszych niż suknia ślubna.

Jakie powinny być kwiaty do bukietu – nazwy roślin

Kiedy już zdecydujesz, które kwiaty powinny znaleźć się w bukiecie panny młodej, upewnij się, że te same rośliny są obecne w bukiecie pana młodego lub we włosach panny młodej. Jeśli pozwala na to styl ślubu, możesz zdecydować się na polne kwiaty do bukietu. Nazwy roślin możesz znaleźć w poradnikach florystycznych i na podstawie klasycznych kombinacji dobierać kwiaty do bukietu. Nazwy najpopularniejszych kwiatów to róże, lilie, storczyki.

Nie należy wybierać zbyt dużego bukietu – zakryje on suknię panny młodej. Wskazane jest też preferowanie kwiatów o lekkim, subtelnym aromacie. Intensywny zapach może powodować bóle głowy i reakcje alergiczne.

bukiet ślubny

Całoroczne kwiaty do bukietów – nazwy roślin

Bukiet ślubny powinien pasować do stylu uroczystości. Na przykład, jeśli zdecydujesz się zorganizować klasyczne wesele, idealnym rozwiązaniem będzie okrągły mini-bukiet z białych i kremowych róż, udekorowany jagodami. Na romantyczny ślub idealny jest bukiecik w naturalnych odcieniach: zieleni, fioletu, brązu i bieli. W zależności od pory roku można użyć goździków, kamelii lub lawendy jako kwiaty do bukietów. Nazwy kwiatów, jakie się najczęściej stosuje to: hortensje, jaskier, piwonie.

Warto też wziąć pod uwagę czas wydarzenia wybierając kwiaty do bukietów. Nazwy całorocznych kwiatów to proteas, astilbes, anemony

Uniwersalne kwiaty na bukiet ślubny

Aby kompozycja świeżych kwiatów nie wyglądała zbyt nudno, kwiaciarnie uzupełniają bukiety różnymi rodzajami dodatków: eukaliptusem, paprocią, pistacją, ruskusem i aralią. Modnym dodatkiem są suszone kwiaty na bukiet ślubny.

Same kwiaty na bukiet ślubny to mało. Główną ozdobą bukietu ślubnego jest satynowa wstążka, która łączy wszystkie kwiaty. Wybór koloru nie jest przypadkowy – tkanina symbolizuje czystość relacji, wzajemne zrozumienie między małżonkami. Ponadto kompozycje zdobią różne koraliki i cyrkonie, tematyczne figurki w postaci gołębi, aniołów, serc.