Jakich kwiatów nie daje się na ślub?

Trudno wyobrazić sobie wesele bez kompozycji kwiatowych, bukietów, kompozycji, wianków. Żywe kwiaty zawsze harmonijnie wpasowują się w otoczenie, tworzą piękną atmosferę.

Kto daje kwiaty pannie młodej?

Stylizacje każdej Panny Młodej uzupełnia bukiet ślubny, który pełni kilka ważnych funkcji podczas ceremonii ślubnej. Kwiaty na ślub muszą być żywe i połączone z suknią Panny Młodej, pasować do wybranego stylu wesela. Wskazane jest używanie białych i różowych kwiatów, które są symbolem czystości, czystości, młodości. Popularność zyskały ostatnio również jasne bukiety. Dobrze prezentują się na tle białej sukienki.

To czy daje się kwiaty na ślub, ustala się na długo przed uroczystością. Zgodnie ze zwyczajem pan młody wręcza bukiet pannie młodej przed ceremonią zaślubin. Jeśli ta zaakceptuje kwiaty, to oznacza, że zgadza się poślubić swojego wybranka. Po weselu bukiet suszy się i przechowuje w miejscu na pamiątki.

To czy daje się kwiaty na ślub, zależy też od lokalnych zwyczajów. W wielu regionach Polski dużo uwagi poświęca się układaniu kwiatów w rękach panny młodej. Istnieje ceremonia związana z rzucaniem bukietu w kierunku niezamężnych koleżanek. Ktokolwiek go złapie, wkrótce pójdzie do ołtarza. Do tego zwyczaju należy użyć innego bukietu, podobnego do bukietu panny młodej. Panna młoda odwraca się plecami do dziewcząt i rzuca kwiaty.

Kwiaty na ślub

Jaki jest koszt kwiatów na wesele?

To ile kosztują kwiaty na wesele, w dużej mierze zależy od koncepcji samego wesela. Ważne jest to, jaki będzie wystrój wnętrz w sali weselnej. Kwiaty na ślub powinny być w tej samej kolorystyce. Z reguły są to kolory pastelowe: kremowy, różowy, biały. Jeśli chodzi o kwiaty, ostrożnie podawaj róże na wesele. Z jednej strony są symbolem miłości - z drugiej strony czerwone róże, wyrażające silną miłość i pasję, raczej nie są odpowiednie dla młodych ludzi. Lepszym rozwiązaniem jest jasny róż - biały, różowy, kremowy, wyrażający czystość i czystość uczuć.

To ile kosztują kwiaty na wesele, zależy również od ich rodzaju. Bardzo popularnym kwiatem weselnym jest lilia, która symbolizuje niewinność. Tradycja dawania lilii nowożeńcom jest szczególnie powszechna w Azji, gdzie utożsamia się z nią ezoteryczne znaczenie talizmanu młodzieńczej miłości.

Przy wyborze bukietu na ślub dla przyjaciół i krewnych ogromne znaczenie ma to, kim jesteś dla tej osoby. Przyjrzyjmy się, kto zgodnie z tradycją, jakie kwiaty daje nowożeńcom:

• Ojciec i matka panny młodej wręczają delikatne kwiaty. Odpowiednia jest Matricaria lub róża. Mogą to też być kwiaty, które córka najbardziej kochała jako dziecko.

• Krewni pana młodego tradycyjnie obdarowują pannę młodą białymi różami, na przykład szlachetną Białą Oharą. Matka pana młodego może podarować przyszłej synowej bukiet łyszczec, gdyż oznacza to czystość serca. W ten sposób da znać, że przyjmuje młodą dziewczynę do swojej rodziny.

• Z rąk babci panna młoda winna otrzymać bukiet piwonii lub eustomy.

Niemile widziane jest wręczanie irysów, żonkili, tulipanów i goździków. Ale jednocześnie wszystkie te kwiaty nadają się jako prezent na ślub w połączeniu z innymi kwiatami.