Jaki biustonosz pod suknię ślubną ubrać?

To, czy do sukni ślubnej założysz biustonosz, czy nie, zależy w dużej mierze od twojej sukni i od tego, jak czujesz się najbardziej komfortowo.

Czy pod suknię ślubną ubiera się biustonosz?

Zalecamy, abyś zastanowiła się nad wyborem bielizny ślubnej, dopiero, wtedy gdy już znajdziesz swoją suknię. Niektóre modele są wręcz stworzone, aby iść bez stanika na wesele. W innych nie sposób pokazać się bez biustonosza. Warto też wcześniej ustalić, jaki powinien mieć rozmiar biustonosz pod suknię ślubną. Aby uzyskać pomoc, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym noszenia odpowiedniego rozmiaru biustonosza i dowiedz się, kiedy możesz iść bez stanika na wesele.

Jaki stanik na ślub wybrać?

Jeśli twoja sukienka ma duży dekolt, to najbardziej wskazane są biustonosze pod suknię ślubną w kształcie corbeil z otwartą miseczką bez gumy piankowej - jest odpowiedni dla dużych piersi. W przypadku małego biustu – „corbeil” z gęstą miseczką i pionowym zaszewkiem – pozwoli unieść i wyśrodkować biust, odpowiedni jest również model „push-up”.

Do sukienki bez ramiączek wybierz biustonosz pod suknię ślubną z odpinanymi ramiączkami, np. balkonetkę z silikonowym paskiem na plecach. Silikon nagrzewa się w ciągu kilku minut i przylega do ciała, dzięki czemu biustonosz bardzo dobrze trzyma się bez ramiączek. Możesz pobawić się swoim wizerunkiem, wybierając model z ramiączkami tak, aby stały się dodatkiem, ozdobą stroju.

Asymetryczna sukienka oznacza jedno odkryte ramię, dlatego wybierz biustonosze pod suknię ślubną z odpinanymi ramiączkami. Odpinamy jeden pasek na ramię, a drugi zapinamy po przekątnej - to zrównoważy podparcie, a same paski nie będą widoczne. Dostępny jest również biustonosz bez ramiączek z wewnętrzną silikonową taśmą z tyłu.

W sukienkach z odkrytymi plecami idealny jest biustonosz transformator. Ten model ma odpinane długie ramiączka, które zwiększają długość dolnej części, krzyżują się na brzuchu i zapinają z przodu. Zazwyczaj są wykonane z bardzo płaskiego, cienkiego materiału, dzięki czemu nie są widoczne nawet pod obcisłą sukienką. Ponadto konstrukcja biustonosza umożliwia zapięcie ramiączek przez szyję, dzięki czemu ramiona są otwarte.

Stanik do sukni ślubnej

Gdzie kupić stanik do sukni ślubnej?

Jeśli chcesz zrezygnować z biustonosza, to najlepszym rozwiązaniem będzie odsłaniająca, prześwitująca sukienka, mająca wewnętrzne wszycie lub wewnętrzne miseczki. W przypadku większych piersi sukienka z wysokim stanem i szeroką gumką biegnącą tuż pod biustem doskonale utrzyma piersi, nie zwiększając ich objętości. Jeśli jednak sukienka ma bardzo duże wcięcie, to stanik do sukni ślubnej powinien być zaniżony. Jeśli nie możesz znaleźć podobnego stanika, możliwe są następujące rozwiązania: stanik do sukni ślubnej, w którym część środkowa jest bardzo mała - nie będzie zwracała na siebie większej uwagi. Model z małą dekoracją, która stanie się częścią sukni lub niewidoczny silikonowy, lub beżowy stanik. Cechą charakterystyczną biustonosza carioca jest to, że miseczka pozostawia klatkę piersiową maksymalnie otwartą i jednocześnie tworzy uwodzicielskie zagłębienie.