Jak wykonać mocny makijaż na wesele?

Zbliża się data twojego ślubu i z całych sił przygotowujesz się na ten ważny dzień? Chcesz zaskoczyć wszystkich mocnym makijaże? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek, jak wykonać fajny i zniewalający makijaż.

Mocny makijaż oka – smokey eyes

Jeśli chcesz wykonać mocny makijaż ślubny, to idealnym rozwiązaniem jest smokey eyes. Do tego będziesz potrzebowała palety cieni do powiek w kolorze ciemnej czekolady lub grafitu. Na bazie nałożonej na górną powiekę narysuj grubą strzałkę z ciemnymi cieniami i lekko unieś jej koniec w kierunku skroni. Ta wersja smokey wygląda efektownie i oryginalnie. Wykonując chłodny i odważny makijaż ślubny, możesz zastosować jasny i niecodzienny akcent dla ust w postaci ciemnej i bogatej śliwkowej szminki. W połączeniu z cieniami w kolorze nude i jasnym eyelinerem kolor ten będzie wyglądał bardzo efektownie.

Lubisz brokat i złoto? Doskonale się nadają, jeśli chodzi o mocny makijaż oka. Do makijażu ślubnego możesz dodać złoty cień do powiek z brokatem. Taki akcent okaże się szczególnie jasny i błyszczący. Jednocześnie nie zapominaj, że pomadka w tym makijażu powinna być matowa i lekka.

Zasady makijażu na wesele

Aby mocny makijaż ślubny prezentował się efektownie zarówno na zdjęciu, jak i w kadrach filmu, a także w rzeczywistości, musi przede wszystkim być zrównoważony. Nawet bardzo mocny makijaż oka na wesele należy połączyć z tematem uroczystości, z kompleksowym wizerunkiem młodej kobiety jako całości, z elementami dekoracyjnymi i dodatkami.

Mocny makijaż wieczorowy nawet w najbardziej odważnej wersji, musi mieć swój wyrazisty akcent. Jeśli więc w makijażu ślubnym podkreślane są oczy, to wybór szminki dla Panny Młodej powinien mieć spokojniejszy i bardziej neutralny odcień. A dla wyraźnych konturów i intensywnej powierzchni ust najlepszym rozwiązaniem będą neutralne oczy – taki mocny makijaż wieczorowy prezentuje się spektakularnie, ale i elegancko.

Mocny makijaż na wesele

Mocny makijaż na wesele - jeden jasny odcień

To kolejna ważna zasada makijażu. Jego istotą jest to, że do makijażu ślubnego nie należy wybierać kilku przodujących kolorów. Mocny makijaż na wesele powinien mieć jeden, dwa przewodnie odcienie. Dla każdej opcji makijażu należy przyjąć tylko jeden dominujący kolor jako podstawę i uzupełnić go wyłącznie neutralnymi i delikatnymi tonami. Stylową opcją dla tych pań, które nie lubią jasnego makijażu oczu, może być mocny makijaż na wesele z prawie przezroczystą powieką i ledwo pomalowanymi rzęsami i akcentowanymi ustami. Najlepiej będą wyglądać jasne odcienie fuksji, klasycznej czerwieni i głębokiego wina.

Klasykę stopniowo wypierają modne, wybiegowe rozwiązania. W tym roku trendem jest naturalny, świeży, ale mocny makijaż oczu. A jednocześnie makijaż może mieć ciekawe akcenty: niezwykłe strzałki, cyrkonie lub koraliki. Kolejna sprawa to tekstury. W tym roku szczególną popularnością cieszą się błyskotki (cienie do powiek z drobnymi, połyskującymi drobinami, które tworzą efekt brokatu) oraz produkty dodające twarzy blasku.