Jak złożyć poszetkę do smokingu?

Poszetka do smokingu, ma tylko jedną funkcję - dekoracyjną. I choć nie ma praktycznego zastosowania, to wielu mężczyzn decyduje się na tego typu dekoracje, zwłaszcza do smokingu.

Kiedy się nosi poszetkę?

Kiedy sprawdzi się poszetka? Smoking jest strojem formalnym, a sama chusteczka ma być ozdobą. I dlatego musi wyglądać przyzwoicie. Liczą się tylko naturalne materiały - jedwab, wełna, len i bawełna. Taka poszetka do smokingu ma wiele zalet:

• Długo zachowuje swoje pierwotne właściwości.

• Świadczy o twoim guście i doda ci pewności siebie.

Kiedy wskazana jest poszetka? Smoking to naturalna opcja ale poszetka jest odpowiednia we wszystkich przypadkach, gdy masz na sobie garnitur lub marynarkę.

Może to być klasyka – biały lniany szalik lub mieszanka tego materiału z jedwabiem, lub bawełną. Możesz także wypróbować alternatywne opcje. Na szczęście teraz jest wystarczająco dużo modeli w dowolnym stylu i kolorze. Najmodniejsze z nich to:

• Z geometrycznymi wzorami. Kratka i paski to wzory, które od dawna uznawane są za klasyczne. Pamiętaj: wzory na szaliku, krawacie i marynarce powinny być różne. Jeśli chodzi o kolor, lepiej pozostać przy ciemnych odcieniach. I nie łącz pasiastych koszul z podobnymi szalikami.

• Z fularem i wzorami w kropki. Obowiązuje tu żelazna zasada - nie można łączyć szalika, krawata, koszuli czy marynarki z tymi samymi wzorami.

• Ze wzorami paisley. Duże kolorowe ozdoby to świetne rozwiązanie, jeśli szukasz oryginalnego dodatku. Często taki szalik wygląda korzystniej niż zwykły krawat. Najlepsze kolory to czerwony, niebieski i brązowy.

Para młoda

Czy do smokingu pasuje poszetka?

Jeśli lubisz nieformalne stylizacje, to przyda ci się oryginalna poszetka do smokingu. W niektórych sklepach możesz kupić poszetki z fantazyjnymi wzorami. Te poszetki często pełnią funkcję kluczowego akcentu stylizacji. Jeśli chcesz wyglądać stylowo i lubisz eksperymenty, śmiało wypróbuj te dodatki – na pewno ci się spodobają i urozmaicą każdy smoking. Poszetka powinna być wykonana z bawełny i jedwabiu na lato, z wełny na zimę.

W jaki jeszcze sposób można ozdobić smoking? Poszetka kolorowa to świetny dodatek do ciemnych stylizacji. Kolorowe poszetki w jednolitym kolorze są bardzo popularne, ponieważ są uniwersalne i pasują do krawata, marynarki i koszuli, jeśli tworzą kontrast.

Najczęściej poszetki szyte są z jedwabiu, lnu i bawełny lub tkanin mieszanych w różnych kombinacjach i proporcjach. W zimnych porach roku wełna lub wełna z dodatkiem bawełny, lub jedwabiu to dobry wybór, szczególnie w połączeniu z tweedowym garniturem. Latem lepiej nosić lniane i jedwabne poszetki, poza tym lepiej łączą się z lekkimi garniturami.

Zdecydowanie nie powinieneś wybierać materiału syntetycznego, poszetki wykonane z takich tkanin wyglądają nieestetycznie i szybko się zużywają. Chociaż jeśli garnitur, do którego dobierzesz dodatek, również jest niedrogi, to może warto zdecydować się np. na sztuczny jedwab. Połączenie taniego garnituru z drogą poszetką, paradoksalnie nie jest dobrym rozwiązaniem.